=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Pszichológusnál: a kapcsolatfelvétel
KONCZ.KANYÓ GABRIELLA
KONCZ.KANYÓ GABRIELLA
- 2017. 03. 08. 15:19

lila.jpg

 Ha valaki időpontot kér egy pszichológusnál, azt általában nem ok nélkül teszi. Magát a kapcsolatfelvételt is kísérheti némi szorongás, főleg amiatt, mert egy újfajta helyzetről van szó. Mindannyiunknak van egy bizonyos „forgatókönyve” olyan esetekre, amikor fogorvoshoz, vagy nőgyógyászhoz/urológushoz bejelentkezünk, majd először találkozunk az orvossal. Többnyire tudjuk, mire számíthatunk, mi fog történni.

 Ez nem feltétlenül van így egy pszichológussal kapcsolatban. Csak nagyon lassan válik társadalmilag „elfogadottá” az a tény Magyarországon, hogy ha valakinek pszichés problémája van, azzal nem szégyen szakemberhez fordulni. Nagyon erősen élnek az olyan sztereotípiák, hogy aki már pszichológushoz fordul, az biztosan „megtébolyodott” vagy valami szörnyű problémája lehet. Márpedig vannak olyan helyzetek mindenki életében, amikor egy-egy dolog tarthatatlanná válik, más szóval a szenvedésnyomás elér egy kritikus szintet, vagy egy olyan krízis lép fel az életünkben, amin segítség nélkül nem tudunk túllépni. Ezekben az esetekben már nagyon is indokolt felkeresni egy szakembert.

Választási lehetőség bőven van (főleg a fővárosban, de vidéken is egyre inkább), érdemes előre tájékozódni, utána lehet olvasni egy-egy pszichológusnak – milyen problémákat kezel, miben van tapasztalata – és ezt egyeztetni kell a saját igényeinkkel. Ha egy ismerősünk, barátunk ajánl valakit, az egy szempontból jó, más szempontból viszont rosszul is elsülhet. Amennyire nem vagyunk egyformák, így nem feltétlenül garantált, hogy ugyanaz a szakember nekünk is tud segíteni. Nem elhanyagolható szempont a személyes szimpátia, ill. a bemutatkozó oldal hangvétele sem, sok apró információból állhat össze bennünk egy kép. 

A kapcsolatfelvétel módja többféle lehet, leggyakrabban telefonon, vagy e-mailben történik. Ez már meghatározó a későbbi találkozások szempontjából, mivel már ekkor kialakulnak bennünk különböző benyomások, amelyeknek már hatása lesz a későbbiekre. Ez természetesen nem feltétlenül jelent rosszat, sőt, sokat segíthet.

Célszerű általában a lényeges dolgokat összefoglalni és elmondani/leírni, mi az, ami problémát jelent, mióta áll fent, vagy éppen, milyen élethelyzetben jelentkezik. Ilyen szempontból praktikusabb az email, hiszen részletesebben – jól átgondoltan – tudjuk kifejteni, amit gondolunk, és a megkeresett pszichológusnak is van ideje reagálni, könnyebb megítélnie, tudnak-e együtt dolgozni.

Ezek után már csak az időpont és a helyszín egyeztetése van hátra, és el is jutottunk az első interjúig – ami általában egyenlő az első személyes találkozással.

A blogbejegyzést KONCZ.KANYÓ GABRIELLA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

yuankai71 - 2019. január 8., Kedd 11:45

true religion outlet

skechers

longchamp

balenciaga

kate spade purses

lebron shoes

louboutin

ed hardy

moncler coat

red bottom shoes

fitflop

air max 97 womens

Yeezy Boost 350 V2

adidas yeezy

Hermes Belts

huaraches

goyard

nike air max 95

pandora necklace

north face

fitflop shoes

salomon boots

chrome hearts jewelry

prada handbags

moncler

air jordan

red bottom shoes

ray ban sunglasses

red bottoms

mbt shoes

kd 9

north face

jordan 11

nike air max 2018

salvatore ferragamo shoes

pandora jewelry

fitflop uk

pandora jewelry official site

hermes

birkenstock sale

burberry scarf

birkenstock

supreme jacket

ralph lauren shirts

cartier jewelry

salomon shoes

oakley prescription sunglasses

air max 95 black

harden vol 2

chrome hearts t shirt

adidas yeezy

nike kyrie

jimmy choo shoes

asics womens running shoes

goyard backpack

barbour wax jacket

yeezy boost 350 v2

pandora bracelet

nike air max

prada bags

air vapormax

moncler sale

longchamp

air max 95

nike vapormax

burberry bags

mulberry bayswater

jordan 11

burberry wallet

nike vapormax

celine wallet

basketball shoes

Pandora Rings

ralph lauren dresses

nike air max

coach purses

fitflop shoes

pandora jewelry

kyire 3

didas ultra boost

lacoste

air max 90

nike air max 97

kevin durant shoes

valentino sandals

bvlgari sunglasses

chrome hearts

nmd

adidas nmd

air jordan

air jordan

michael kors purse

Salomon xa pro 3d

yeezy boost 350 v2

nike air max 90

ecco sandals

ultra boost

moncler coat

ray ban wayfarer

adidas superstar mens

michael kors

moncler

kate spade

balenciaga bag

asics shoes

kate spade

curry shoes

nike air max

air max 97

salvatore ferragamo shoes

pandora jewelry

ultra boost mens

true religion jeans for women

salomon skis

supreme jacket

nike air max 270

pandora rings

pandora charms

nike huarache

adidas ultra uncaged

mont blanc sale

nike vapor max

jordan retro 11

ralph lauren outlet

moncler

coach handbags

nike air max 97

ralph lauren

curry shoes

under armour shirts

mcm backpack

mcm wallet

puma fenty

air max

nike kd

pandora charms

nike air max 270



ronald - 2019. május 18., Szombat 07:45

Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Balenciagas http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Toms Womens Shoes http://www.toms-shoes.us/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.ca/
Supreme T Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
ED Hardy Shirt http://www.edhardyclothing.us/
Coach http://www.coachbags.us/
KD Shoes http://www.kd11.ca/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstocksandalssale.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Converse Sale http://www.converse-uk.co.uk/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Steph Curry http://www.curry5.ca/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.org/
High Top Vans http://www.vansslipon.us/
NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Kate Spade Purses http://www.katespade-purses.us.com/
Adidas Yeezy http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Kate Spade Outlet http://www.katespadecanada.ca/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Skechers http://www.skechersshoes-outlet.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Hydro Flask Stickers http://www.hydro-flask.us/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Off White Canada http://www.offwhitecanada.ca/
Asics Gel http://www.asicsoutlet.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Cartier Ring http://www.cartier.us.org/
MCM Handbags http://www.mcmbags.us/
Yeezy http://www.yeezytrainers.co.uk/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Vans Shoes http://www.vansshoesoutlet.us/
Adidas http://www.adidascanadashoes.ca/
Supreme T Shirt http://www.supremeshirt.us/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax720.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Adidas Shoes http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Air Max 90 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Mizuno Wave Rider http://www.mizunoshoes.org/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmychooheels.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagashoes.ca/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.ca/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanada.ca/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomon.in.net/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Lebron Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Pandora http://www.pandorajewelrystore.us/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Calvin Klein http://www.calvinklein.org.uk/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Michael Kors Bags http://www.michaelkors-bags.us/
Nike Shox Mens http://www.nikeshoxwomen.us/
Asics Shoes http://www.asicscanada.ca/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Champion Sweatshirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Polo Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sale.us/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Fila http://www.filashoes.co.uk/
Longchamp Backpack http://www.longchamp-canada.ca/
Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Vibram http://www.vibram.us.org/
Fila Shoes Womens http://www.fila.in.net/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Ralph Lauren Polo Shirts http://www.ralphlauren-polo.us/
Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Mulberry http://www.mulberryhandbags.us/
Nike Air Max http://www.nikeuptempo.us/
Fjallraven Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.us.com/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Jordan Outlet http://www.jordanshoesoutlet.us/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-canada.ca/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Fred Perry T Shirt http://www.fredperry.us.org/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Supreme Sweatshirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Lebron Shoes http://www.lebron16.ca/
Supreme Sweatshirt http://www.supremes.us.org/
Jordan 11 http://www.jordan11.org.uk/
Mont Blanc Fountain Pen http://www.mont-blancpens.us/
Salomon Gtx http://www.salomon-boots.us/
Karen Millen Sale http://www.karenmillendresses.co.uk/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-270.co.uk/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengooses.us.org/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Off White T Shirt http://www.offwhites.us/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Coach Wallet http://www.coach-bags.us/
Balenciaga http://www.balenciagas.us/
Salomon Running Shoes http://www.salomons.us/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Off White Hoodie http://www.off-white.us.org/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Skechers Sneakers http://www.skechersoutlet.us/
Swarovski Crystal http://www.swarovskijewelry.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5shoes.us/
Pandora http://www.pandoracanadarings.ca/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Bape http://www.bapeshirt.us/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
North Face Vest http://www.northfacejacket.us.org/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK