=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

„...halálra dolgozta magát.”
Velez Csaba
Velez Csaba
- 2017. 03. 08. 15:55

Meló.jpg

A becslések szerint Kínában naponta 1600 ember halálozik el idő előtt a túlhajszoltság következtében. Természetesen ez áttételes és tippelt adat, hiszen a fáradtság és túlterheltség olyan tüneteket okoz, amely nem vagy csak nehezen különböztethető meg más az idegrendszert terhelő környezeti hatások következményeitől.
Állítólag külön kifejezés született azokra az esetekre, amikor valaki a túlzott élettempó áldozata lett, és ez annak köszönhető, hogy ezek az esetek gyakoriak, szinte hétköznapi része lett az emberek életének.

Mit fed a túlhajszoltság?

A túlhajszoltságnak többféle megközelítése létezik. Van kialvatlanság (mint pl. ha valakinek kicsi gyereke van), van amikor az egyoldalú terhelés meríti le az embert (pl. ha valahova be van zárva: börtönbe, kórházba, olajfúrótoronyba). Van akit saját túlvállalásai nyomnak agyon (munkamánia, vagy ha pl. beteg szülőjét ápolja valaki munka mellett), és létezik az ún. „burn out” szindróma, amikor a munka sajátosságai merítik le időről időre az energiatartalékokat.

Normál életvitel mellett is ki lehet égni, ha az ember évekig, évtizedekig nem engedélyez magának kikapcsolódást. És normál mennyiségű munka mellett is ki lehet merülni, ha egész egyszerűen nem találunk rá azokra az alternatív tevékenységekre, amelyek feltöltenek és pihentetnek. De még akkor is „ki lehet borulni” időnként, ha valakinek mindez megvan, csak nincsenek megfelelő eszközei az élményei feldolgozására.

A túlhajszoltság halálos

Általában a felsorolt esetek ilyen-olyan arányú keveréke okozza a bajokat, amelyek először lelki szinten, hiányérzetekben, majd komolyabb pszichológiai problémák formájában, később pedig pszichoszomatikus megbetegedések alakjában törnek a felszínre.

Testi szinten mindez jelentkezhet a stressz miatt szív- és érrendszeri problémák (rögképződés és embólia), a mozgáshiány és a szorongás következtében emésztési zavarok, az idegeskedés hatására pedig idegrendszeri panaszok léphetnek fel. Ne feledkezzünk el a fáradtság, túlhajszoltság „ellen” szedett és alkalmazott élelmi- és gyógyszerekről, mint kávé, energiaitalok, koffeintabletták, egyéb élénkítők, antidepresszánsok stb.

A blogbejegyzést Velez Csaba pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

james - 2019. május 17., Péntek 17:25

Fjallraven Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Balenciaga http://www.balenciagatrainers.co.uk/
MCM Wallet http://www.mcmbags.us/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Bvlgari Necklace http://www.bvlgaris.us/
Pandora Rings http://www.pandoracanadarings.ca/
Red Bottoms http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Longchamp Handbags http://www.longchampbags-outlet.us/
Asics Gel http://www.asicsoutlet.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagashoes.ca/
New Balance http://www.newbalanceshoes.us/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Fila High Tops http://www.filashoes.co.uk/
Salomon Boots http://www.salomon.in.net/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Yeezy 350 http://www.yeezytrainers.co.uk/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Burberry UK http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
Salomon Boots http://www.salomons.us/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Christian Louboutin Sneakers http://www.louboutinredbottoms.us/
Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Champion Hoodie Canada http://www.champion-canada.ca/
Ecco Mens Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
High Top Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
Air Max 270 http://www.airmax2019.us/
Converse Canada http://www.conversecanada.ca/
Adidas NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanada.ca/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Supreme Shirt http://www.supreme-canada.ca/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Red Bottoms http://www.redbottomsshoes.us/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
KD 10 http://www.kd-11.us.org/
Longchamp Tote http://www.longchampbackpack.us/
Supreme http://www.supremehoodie.co.uk/
Pandora Rings http://www.pandorajewelrystore.us/
Coach http://www.coachbagsoutlet.us/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Bape Shirt http://www.bape.org.uk/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstocksandalssale.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Jordan Shoes http://www.jordan11.org.uk/
Vans Shoes http://www.vansslipon.us/
ED Hardy Jeans http://www.edhardyclothing.us/
Pandora Bracelet http://www.pandorarings.us/
Suicoke http://www.suicoke.us/
Goyard http://www.goyard-bags.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Adidas Trainers http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Off White Shoes http://www.off-white.us.org/
Pandora Rings http://www.pandoraus.us/
Nike Shox Women http://www.nikeshoxwomen.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Jordan Canada http://www.jordanshoes.ca/
Clarks Shoes http://www.clarksshoes.org.uk/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Kate Spade Outlet http://www.katespadecanada.ca/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockuk.org.uk/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us.org/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Puma Canada http://www.pumacanada.ca/
The North Face http://www.northfacejacket.us.org/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Coach Purses http://www.coach-bags.us/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Cartier http://www.cartier.us.org/
Birkenstock UK http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sale.us/
Skechers Boots http://www.skechersoutlet.us/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Michael Kors Bags http://www.michaelkors-bags.us/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.ca/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Lebron Shoes http://www.lebron16.ca/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Nike Air Max http://www.airmax-720.us/
Champion T Shirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Salvatore Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Kate Spade Bags http://www.katespade-purses.us.com/
Bottega Veneta http://www.bottegavenetas.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-canada.ca/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5shoes.us/
Skechers http://www.skechersshoes-outlet.us/
Off White T Shirt http://www.offwhites.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadas.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandoraofficialsite.us/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Bape http://www.bapehoodie.co.uk/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Converse http://www.converse-uk.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Mizuno http://www.mizunoshoes.org/
Fitflop Sale http://www.fitflopshoes.us/
Nike Air Max http://www.airmax-270.co.uk/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/
Nike Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Fila Mens Shoes http://www.fila.in.net/
Golden Goose Superstar http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Longchamp Bags http://www.longchamp-canada.ca/
Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Hydro Flask Stickers http://www.hydroflask.us.org/
Nike http://www.nikecanadashoes.ca/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.org.uk/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Supreme Shoes http://www.supremes.us.org/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/


dominick - 2019. május 18., Szombat 07:30

Bape Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Off White Hoodie http://www.offwhitecanada.ca/
Pandora Charms http://www.pandoracanadas.ca/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Goyard Tote http://www.goyard-bags.us/
Goyard Bags http://www.goyardcanada.ca/
Toms Boots http://www.toms-shoes.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxca.ca/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Vans http://www.vansoldskool.org.uk/
Kate Spade Bags http://www.katespadecanada.ca/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydro-flask.us/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Golden Goose Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Coach Handbags http://www.coachbags.us/
Pandora Rings http://www.pandoraofficialsite.us/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Bvlgari Bracelet http://www.bvlgaris.us/
Champion Hoodie http://www.championsweatshirt.us.com/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Vans http://www.vansslipon.us/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Balenciaga Bags http://www.balenciagas.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Five Finger Shoes http://www.vibram.us.org/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmychooheels.us/
New Balance Mens http://www.newbalanceshoes.us/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Supreme Hoodie http://www.supremeclothings.us.com/
Aike Air Max 270 http://www.nikeairmax720.us/
Coach Wallet http://www.coach-bags.us/
Supreme http://www.supremes.us.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Asics Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Bape Shark Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Cartier Love Ring http://www.cartier.us.org/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Golden Goose Trainers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Jordan Retro http://www.jordan-11.us/
Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
MCM Wallet http://www.mcmbags.us/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Supreme T Shirt http://www.supremeshirt.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Pandora http://www.pandoraus.us/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Pandora Rings http://www.pandorajewelrystore.us/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/
Golden Goose Sale http://www.goldengooses.us.org/
Mulberry Purse http://www.mulberryhandbags.us/
Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
Champion http://www.championhoodie.us.com/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Birkenstock http://www.birkenstock-canada.ca/
Coach Outlet Canada http://www.coachbags.ca/
Lebron Shoes http://www.lebron16.ca/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
North Face Jacket http://www.northfacejacket.us.org/
Balenciaga Shoes http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstocksandalssale.us/
Coach Purses http://www.coachbags.co.uk/
Longchamp Handbags http://www.longchampbackpack.us/
Skechers Boots http://www.skechersoutlet.us/
Air Jordan http://www.jordanshoesoutlet.us/
Nike Air Max http://www.airmax-270.co.uk/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Vans Shoes Canada http://www.vanscanada.ca/
Swarovski Bracelet http://www.swarovskijewelry.us/
Curry Shoes http://www.curry5.ca/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Fila http://www.fila.in.net/
Calvin Klein Bikini http://www.calvinklein.org.uk/
Kevin Durant Shoes http://www.kd-11.us.org/
ED Hardy Jeans http://www.edhardyclothing.us/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Adidas Shoes http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Fila http://www.filashoes.co.uk/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Mont Blanc Pen http://www.mont-blancpens.us/
Fred Perry T Shirt http://www.fredperry.us.org/
Converse UK http://www.converse-uk.co.uk/
Off White Hoodie http://www.off-white.us.org/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Longchamp Outlet http://www.longchamp-canada.ca/
Christian Louboutin Sneakers http://www.louboutinredbottoms.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.org.uk/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppeshoes.us.org/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Skechers Shoes http://www.skechersshoes-outlet.us/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Yeezy 350 http://www.yeezytrainers.co.uk/
Burberry Belt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Air Jordan 11 http://www.jordanshoes.ca/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Salomon Boots http://www.salomon.in.net/
Fitflop http://www.fitflop.org.uk/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Supreme Shoes http://www.supremehoodie.co.uk/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallravenkanken.us.com/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Bottega Veneta Handbags http://www.bottegavenetas.us/
Karen Millen Sale http://www.karen-millen.co.uk/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
KD 11 Shoes http://www.kd11.ca/
Polo Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Jordan 12 http://www.jordan11.org.uk/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-720.us/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK