=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Nappali álmodozás
SEREG MARGIT
SEREG MARGIT
- 2017. 03. 08. 15:59

álmod.jpg

 Korábbi, halogatásról szóló cikkemhez némileg kapcsolódó témát választottam. Korábban volt szó arról, hogy vannak emberek, akik mindenhonnan késnek, és vannak olyanok, akik feje fölött a határidők körül összecsapnak a hullámok. Akkor csak érintőlegesen, felsorolásszerűen említettem a következő témánkat, a nappali álmodozást. Ez is a halogatás egyik fajtája, ami mindegyikünk számára többé-kevésbé ismerős. 

 A hónapra esedékes témán gondolkoztam, történetesen a hetes buszon, kitaláltam a témát, elábrándozgattam róla félig nyitott szemmel, hogy én ezt majd milyen jól megírom, még talán el is képzeltem magam a számítógép előtt, kezemben egy csésze gőzölgő teával.  Az álmodozás olyan jól sikerült, hogy úgy éreztem, kész is vagyok vele, hiszen foglalkoztam vele, nem? Hát, igen. Foglalkoztam vele. Végigvettem a pontokat, kitaláltam, aztán mire hazaértem, sok más gondolat teljesen elfeledtette velem mind a fejben megalkotott vázlatomat, mind pedig magát a tényt, hogy nekem dolgom van. Hiszen egészen olyan volt, mintha már megcsináltam volna, csak éppen a dokumentum nem készült el.  Ez természetesen azzal járt, hogy mire rájöttem, hogy ezt csak gondolatban írtam meg, addigra bizony az emlékek is kissé megfakultak, és a határidő is közelgett.

 
A nappali álmodozásban előkerülhetnek feladatok, amikre időt kell szakítanunk, ábrándozásaink során azonban ezeket könnyedén, erőfeszítésmentesen oldhatjuk meg, míg a valóságban azért ez másképp fest. Természetesen elsietett lenne azt mondani, hogy a nappali álmodozás haszontalan vagy egyenesen káros. Úgy gondolom, hogy mindenki álmodozik (persze emberenként eltérő, hogy időnk hány százalékát töltjük ábrándozással). Ráadásul ezek a fantáziaképek igen sokfélék lehetnek: hiszen gondolkozhatunk egy másik állásról, egy jobb pozícióról, vagy elkezdhetünk foglalkozni életmódváltozást igénylő vágyakkal is (például, ha jó idő lesz, eljárunk futni), de elképzelhetjük azt is, hogy túllépve kezdeti aggodalmainkon párkapcsolatot kezdünk azzal, akit már régóta kiszemeltünk magunknak.   
 
Ezek az ábrándok segíthetnek változni, boldogabbá és elégedettebbé válni, ha végül merünk lépni, nemcsak az álmainkban, hanem a valóságban is. A nappali álmodozás akkor válik igazán aggasztóvá, ha nemcsak hogy a képzetek szintjén ragadunk, hanem egyre irreálisabbá válnak, és arra használjuk őket, hogy fenntartsuk pozitív énképünket, azt érezhessük, hogy: de hát mi tettünk valamit (tettünk, de nem a valóságban). Az irreális fantáziacélok önmagukban nem problémásak, de akkor különösen azzá válnak, ha ezek a fantáziaképek uralkodóvá válnak, ha kiszakadunk a nappali álmodozás kellemes képeiből, csalódással szembesülünk, hogy egyáltalán nem hasonlítunk a fantáziavilágbeli önmagunkra, és irreális tükörképünkhöz képest se nem vagyunk szépek, se nem vagyunk híresek, se nem vagyunk érdekesek.
 
Ha álmodozunk, fontos eszünkbe vésni, hogy ez önmagában nem káros, sőt néha kreatív vagy merész ötleteket is serkenthet. Találjuk meg, mit tehetünk a cél érdekében, és merjünk lépni. Ellenben, ha úgy érezzük, hogy némely fantáziaképünktől csalódottak és szomorúak leszünk, egyre mélyebben vonódunk nappali álmodozásunk stresszmentes, boldog világába, vagy hátráltat minket feladataink elvégzésében, akkor érdemes foglalkoznunk vele. Gondolkozzunk el rajta, hogy mennyire érdemes változnunk abba az irányba, amit a nappali álmodozásunk során hitetünk el magunkról, és mit tehetünk annak érdekében, hogy elfogadjuk önmagunkat, és ne tűzzünk ki valóságalapot nélkülöző vagy gyökeres változást igénylő célt, ráadásul rövid határidővel. 
 
 Első lépésben figyeljük meg, hogy milyen célt szolgál nappali álmodozásunk, védekezésnek használjuk, vagy ezzel menekülünk félelmeink elől, ezért inkább a kevésbé problémás, de kisebb eredménnyel kecsegtető megoldást választjuk? A fantáziavilágunk és a valóság között mekkora a szakadék? Álmodozásainkkal támasztott elvárásaink nem biztos, hogy átfedésben vannak a valósággal, ennek következtében az énképünk tovább torzulhat, és egyre nagyobb szorongást élhetünk meg, félhetünk attól, hogy belebukunk a saját magunk által tökéletesített kép elérésébe. Ismerjük meg álmodozásaink mozgatórugóját, találjuk meg, mennyire és miben reálisak vagy épp nem reálisak ezek a fantáziáink. Ha felismertük álomvilágunk tévedéseit, már léphetünk: megtalálhatjuk, hogyan tudjuk befejezni véget nem érő álmodozásunkat, hogy megvalósítsuk őket. Ne felejtsük el álmainkat: ábrándozzunk, legyenek céljaink, és merjünk lépni az irányukba. 

A blogbejegyzést SEREG MARGIT pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

faiz - 2018. december 1., Szombat 10:52

nda, para pembaca yang budiman, tidak dapat tertawa)link 11
Distributor besi unp baja
Distributor besi unp baja
Jual besi wf
harga besi wf baja
undangan pernikahan elegan
Harga Besi Pipa Baja Schedule 80
Distributor Bondek Cor
Distributor Atap Spandek
harga besi beton gunung garuda
Harga besi unp baja
Harga besi unp baja
Jual wiremesh
harga besi unp
undangan pernikahan casual
Harga Besi Pipa Baja Schedule 40
Supplier Bondek Cor
Harga Atap Spandek
harga besi beton delcoprima
Jual besi unp baja
Jual besi unp baja
Jual besi unp
harga besi siku
undangan pernikahan ala india
Harga Pipa Besi Hitam Medium
Agen Bondek Cor
Jual Atap Spandek
harga besi beton cakra steel cs
Supplier besi unp baja
Supplier besi unp baja
Jual besi cnp
harga Plat besi plat kapal
undangan pernikahan chinese
Harga Besi Wf
Toko Bondek Cor
Supplier Atap Spandek
harga besi beton bjku
Toko besi unp baja
Toko besi unp baja
Jual besi hollow
harga besi h beam baja
undangan pernikahan anime
Harga Besi H beam
Jual Bondek Cor
Toko Atap Spandek
harga besi beton Sni Ulir Polos
Agen besi unp baja
Agen besi unp baja
Jual besi beton Sni Ulir Polos
harga besi cnp
undangan pernikahan klub bola
Harga Besi Beton
Harga Bondek Cor
Agen Atap Spandek
harga besi beton ais
Pabrik besi unp baja
Pabrik besi unp baja
ironsteelcenter.com
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan ada foto
www.sentrabesibaja.com
Pabrik Bondek Cor
Pabrik Atap Spandek
harga besi beton
undangan pernikahan kalender
undangan pernikahan bahasa inggris islam
undangan pernikahan islami
undangan pernikahan unik dan murah
www.pusatbesibaja.co.id
Jual sch 40
Jual sch 40
Supplier bondek
Supplier besi hollow
undangan pernikahan ada foto
Pabrik Besi Pipa Baja Schedule 80
Agen Besi Unp Baja
Jual besi wf
www.pusatbesibaja.com
undangan pernikahan kalender
undangan pernikahan bahasa inggris islam
undangan pernikahan islami
undangan pernikahan unik dan murah
undangan pernikahan modern
undangan pernikahan online
undangan pernikahan
undangan pernikahan amplop surat
undangan pernikahan simple
undangan pernikahan murah
undangan pernikahan unik
undangan pernikahan artis
undangan pernikahan modern
undangan pernikahan artis
undangan pernikahan arab
undangan pernikahan
undangan pernikahan
Harga besi siku baja
Harga besi siku baja
Agen pipa besi baja sch 40 sch 80
Agen bondek
undangan pernikahan unik
Supplier Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam
Supplier Pipa Besi baja
Harga besi h beam baja
Supplier besi beton delcoprima
Jual besi siku baja
Jual besi siku baja
Agen Plat besi
Agen wiremesh
undangan pernikahan ada foto
Supplier Bondek Cor
Agen Pipa Besi baja
Jual besi h beam baja
Supplier besi beton cakra steel cs


ernest - 2019. május 18., Szombat 08:58

Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxca.ca/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Off White Hoodie http://www.off-white.us.org/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Salomon Running Shoes http://www.salomons.us/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Toms Boots http://www.toms-shoes.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.ca/
Karen Millen http://www.karen-millen.co.uk/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/
Coach Handbags http://www.coachbags.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
Nike Air Max http://www.airmax-270.co.uk/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
Fila http://www.filacanada.ca/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Fila http://www.fila.in.net/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Kyrie 5 http://www.kyrie5-shoes.us/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Jordan Retro http://www.jordan-11.us/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersoutlet.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Goyard Handbags http://www.goyard-bags.us/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Nike Outlet http://www.nikecanadashoes.ca/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.us.com/
Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Mizuno Wave Rider http://www.mizunoshoes.org/
Adidas NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Adidas Boost http://www.adidasboost.us/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Vibram Five Fingers http://www.vibram.us.org/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagashoes.ca/
Fitflop Boots http://www.fitflop.org.uk/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Salomon Gtx http://www.salomon-boots.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Bvlgari Bracelet http://www.bvlgaris.us/
Coach Bags http://www.coach-bags.us/
Mont Blanc Pens http://www.mont-blancpens.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Fila http://www.filashoes.co.uk/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopsandals.us/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Aike Air Max 270 http://www.nikeairmax720.us/
Converse UK http://www.converse-uk.co.uk/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Supreme Hoodie http://www.supremeshirt.us/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Giuseppe Zanotti Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Fred Perry T Shirt http://www.fredperry.us.org/
KD Shoes http://www.kd11.ca/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-boost.co.uk/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Bape http://www.bapeshirt.us/
Giuseppe http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Yeezy Trainers http://www.yeezytrainers.co.uk/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Pandora Jewelry http://www.pandorajewelrystore.us/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppeshoes.us.org/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Champion Sweatshirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Pandora Earrings http://www.pandoraofficialsite.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
Air Max 90 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Polo Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Longchamp Bags http://www.longchamp-canada.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
Pandora Canada http://www.pandoracanada.ca/
Lebron Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Bape Shorts http://www.bapecanada.ca/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Balenciaga http://www.balenciagas.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkorspurse.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Bape http://www.bapehoodie.co.uk/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Vans Old Skool http://www.vanscanada.ca/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/
Jordan Shoes http://www.jordan11.org.uk/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/
Curry 5 http://www.curry5.ca/
Pandora Rings http://www.pandoracanadarings.ca/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengooses.us.org/
Curry 5 Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Supreme Sweatshirt http://www.supremehoodie.co.uk/
New Jordans http://www.jordanshoesoutlet.us/
Fjallraven Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Supreme Sweatshirt http://www.supremes.us.org/
North Face Jacket http://www.northfacejacket.us.org/
Off White Sneakers http://www.offwhites.us/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sale.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Polo Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-canada.ca/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Air Max 270 http://www.airmax-2019.us/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockuk.org.uk/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK