=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Miért nem tud biciklizni az, aki tudja, hogyan kell?
SCHRAMMEL IVETT
SCHRAMMEL IVETT
- 2017. 03. 09. 12:21

bicó.jpg

 A tudás (valaminek az ismerete) nem egyenlő a megértéssel… Hogyan lehetséges mégis a változás?

Láttam ma egy nagyon érdekes és vicces videót, ami segít megérteni, hogy sok esetben miért is olyan nehéz a változás. Ez a rövid film azt is kiválóan demonstrálja, hogy a változás lehetséges, az agy „újraprogramozása” révén.
A videón egy speciális bicikli látható, amit egy kissé átszereltek, úgy, hogy ha jobbra fordítod a kormányt: a bicikli balra kanyarodik, ha pedig balra fordítod a kormányt: a bicikli jobbra kanyarodik.
Ezen a trükkös járművön senki sem tud biciklizni, még egy pár méteren keresztül sem, ugyanis minden, amit eddig tanult: használhatatlan. Mindaddig képtelen irányítani, amíg újra meg nem tanulja ezen a más módon a bicikli használatát.
A kísérletben, egy hagyományos biciklinbiciklizni tudó felnőttnél, 8 hónapot vett igénybe, hogy többé-kevésbé képes legyen biciklizni ezen a szerkezeten. Egy gyerek ugyanezt az eredményt 2 hét alatt érte el. Ahogy egy idegen nyelvet is egészen eltérő módon, sokkal gyorsabban képesek a gyerekek elsajátítani. Egyszerűen azért, mert máshogy tanulnak. 
(Ezután először a hagyományos biciklit voltak képtelenek irányítani az emberek, de ez a régi, jól bevésődött és begyakorolt készség gyorsan visszatért.)

Ezért van az, hogy olyan sokszor hallom: "Tudom én, hogy másként kellene csinálni.. de mégsem tudom megtenni.." "Tudom én, hogy ez lenne a helyes..de mégis mást teszek, újra és újra.. egyszerűen nem tudok változtatni.."

Ezért olyan nehéz a változás: Mert más a tudás, az ismeret és más a valódi megértés. 
Bármilyen változáshoz - hogy változtassunk régi mintáinkon, szokásainkon, viselkedésünkön, kommunikációnkon, reakcióinkon - pedig nem elég valaminek a tudása, ismerete: valódi megértésre van szükség, és az agy újraprogramozására.

A video forrása:SmarterEveryDay https://www.youtube.com/watch?v=MFzDaBzBlL0

A blogbejegyzést SCHRAMMEL IVETT pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:


ernestine - 2019. május 16., Csütörtök 13:08

Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Longchamp Handbags http://www.longchampbackpack.us/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Longchamp Handbags http://www.longchampbags-outlet.us/
Air Jordan 11 http://www.jordanshoes.ca/
Supreme Shirt http://www.supremeshirt.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Skechers outlet http://www.skechersshoes-outlet.us/
Pandora http://www.pandoracanada.ca/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Polo Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Nike UK http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Kate Spade Bags http://www.katespadebags.ca/
Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydro-flask.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkorspurse.us/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Pandora Rings http://www.pandoracanadarings.ca/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax720.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockuk.org.uk/
Coach Outlet http://www.coachbags.co.uk/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-boost.co.uk/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
Balenciaga UK http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Toms Womens Shoes http://www.toms-shoes.us/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxca.ca/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersoutlet.us/
Mont Blanc http://www.mont-blancpens.us/
North Face Vest http://www.northfacejacket.us.org/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppeshoes.us.org/
Fred Perry http://www.fredperry.us.org/
Burberry Bags http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Salomon Shoes http://www.salomon.in.net/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Vibram http://www.vibram.us.org/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Kevin Durant Shoes http://www.kd-11.us.org/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Yeezy http://www.yeezytrainers.co.uk/
Lebron 15 http://www.lebron16.ca/
Pandora http://www.pandorajewelrystore.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstocksandalssale.us/
Coach http://www.coach-bags.us/
Coach Purses http://www.coachbags.ca/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Fila Shoes http://www.fila.in.net/
Suicoke http://www.suicoke.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Nike Shox Mens http://www.nikeshoxwomen.us/
Adidas Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
Nike Air Max http://www.airmax2019.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Five Finger Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Bape http://www.bapeshirt.us/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Swarovski Rings http://www.swarovskijewelry.us/
Adidas NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Karen Millen Outlet http://www.karenmillendresses.co.uk/
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Bottega Veneta Bags http://www.bottegavenetas.us/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Kevin Durant Shoes http://www.kd11.ca/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Converse All Star http://www.converse-uk.co.uk/
Kate Spade Canada http://www.katespadecanada.ca/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
Curry 6 http://www.curry5.ca/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Louboutin Trainers http://www.louboutintrainers.co.uk/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Christian Louboutin Sneakers http://www.louboutinredbottoms.us/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Adidas http://www.adidascanadashoes.ca/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Balenciagas http://www.balenciagashoes.ca/
Balenciaga http://www.balenciagasneakers.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sale.us/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Asics Canada http://www.asicscanada.ca/
Nike Air Max 720 http://www.airmax-720.us/
Longchamp Canada http://www.longchamp-canada.ca/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Supreme Hoodie http://www.supremes.us.org/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Goyard Wallet http://www.goyard-bags.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.org/
ED Hardy Clothing http://www.edhardyclothing.us/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Golden Goose Superstar Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Fitflop Sale http://www.fitflopshoes.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflop.org.uk/
Fjallraven http://www.fjallraven.org.uk/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Vans Shoes http://www.vanscanada.ca/
Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Adidas Superstar http://www.adidas-outlet.ca/
Kate Spade Purses http://www.katespade-purses.us.com/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Off White Clothing http://www.offwhites.us/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Fila Sneakers http://www.filacanada.ca/
Puma Shoes http://www.pumacanada.ca/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
High Top Vans http://www.vansslipon.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Adidas UK http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Champion Sweatshirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Adidas Yeezy http://www.adidasboost.us/
Nike Shoes http://www.nikeuptempo.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagas.us/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Christian Louboutin http://www.redbottomsshoes.us/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK