=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Kulcs a sikeres állásajánlathoz - 1. rész
KONCZ-KANYÓ GABRIELLA
KONCZ-KANYÓ GABRIELLA
- 2017. 03. 09. 12:46

zöld.jpg

 Az önéletrajz és ami mögötte van

Ez az az időszak, amikor sok fiatal érettségizik le sikeresen/ fejezi be az egyetemet, és elérkeznek ahhoz a ponthoz, amikor szükség lenne egy jó állásra, legyen az csak egy ideiglenes nyári munka, vagy az első lépcsőfok a karrierjük létráján. 
A jelenlegi gazdasági helyzetben nyilván nem kell hangsúlyozni, hogy nem egyszerű ezt az akadályt sikerrel venni, hiszen a pozíciók száma korlátozott, ellenben a jelentkezések száma kiugró. Természetesen bizonyos (hiány)szakmák fiatal képviselői előnyt élveznek (orvosok, mérnökök, informatikusok), a többségnek azonban küzdenie kell, érdemes tehát tudatosan nekiállni a keresésnek, és készülni rá.

Képességeink tudatában


Az álláskeresést célszerű nem „azonnal beleugrok a sűrűjébe” hozzáállással kezdeni. Érdemes rászánni egy kis időt, vagy akár néhány napot arra, hogy végig tudja gondolni mindenki, mi is lenne a megfelelő, vagy még inkább reális cél, illetve ez mennyire közelít a vágyott pozícióhoz. Ha csak ideiglenesen, nyárra keres egy diák vagy egyetemista munkát, akkor talán könnyebb helyzetben van, ha elég rugalmas és kompromisszumkész.

Ha azonban már egy vagy több diploma, vagy szakma birtokában áll neki valaki a keresésnek, az egyértelműen nagyobb felelősséggel is jár. Megfelelő önismerettel, és a piaci igények alapos feltérképezésével elég pontos képet lehet arról alkotni, hogy kinek, milyen állás lenne a megfelelő. Örömteli eset, ha ez egyezik az elképzelt, ideális munkakörrel, de ha némileg távolabb áll tőle, az sem baj, hiszen lehet hosszú távú terveket készíteni.

Kreatívan

Ha sikerült leszűkíteni a kört egy-két megpályázandó munkakörre, akkor sorra lehet venni azokat a cégeket, vállalatokat, vállalkozásokat, akiknél létezik ez a pozíció. Megnézni, van-e üresedésük, vagy épp ellenkezőleg, megkeresni a HR-osztályt, és elküldeni nekik egy önéletrajzot.

De nem mindegy, hogy mit tartalmaz az önéletrajz. Nyilván nagyon sok Olvasó által ismert tény, hogy a pozíciókra beérkező hatalmas mennyiségű jelentkezések miatt egy személyzetisnek maximum 1-2 perce (vagy ennél is kevesebb) van átfutni egy-egy önéletrajzot és jó néhány esetben a kísérőlevelet. Nem érdemes tehát egy sablonos verziót elküldeni, hiszen csak egy lesz a több 100 közül, sokkal inkább lehet fókuszálni az olyan megoldásokra, amelyek megtartják a formai kereteket, mégis újításokat, kreatív vonalat visznek bele.

Természetesen a személyiséget mind a cv, mind a motivációs levél nagyon jól visszatükrözi, érdemes tehát „óvatosan” nyúlni az olyan elképzelésekhez, amelyek távol állnak a számunkra elfogadhatótól.

Utolsó simítások


Egy jó önéletrajz már fél siker, de ha tele van szerkesztési, helyesírási hibával, akkor azzal rögtön az ellenkező hatást sikerült elérni. Fontos átolvasni, akár másnak is megmutatni. Nyilván nem lehet minden álláshirdetésre ugyanazt az dokumentumot elküldeni, így főként a motivációs leveleket érdemes „cégre” szabni, illetve az önéletrajzban is oda helyezni a hangsúlyt, ahol arra éppen szükség van. A cél, hogy ezáltal el lehessen jutni egy (legalább) telefonos interjúig.

A blogbejegyzést KONCZ-KANYÓ GABRIELLA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

ronald - 2019. május 15., Szerda 17:52

Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoras.us/
Coach Purses http://www.coachbags.co.uk/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Fitflop http://www.fitflopsandals.us/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Off White http://www.off-white.us.org/
Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Mont Blanc http://www.mont-blancpens.us/
Converse http://www.converse-uk.co.uk/
Supreme Hoodie http://www.supremeshirt.us/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Fila Shoes Womens http://www.fila.in.net/
Adidas Superstar http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Mulberry Purse http://www.mulberryhandbags.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanada.ca/
Yeezy Boost http://www.adidasyeezy.ca/
Vans http://www.vansslipon.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Mizuno Wave Rider http://www.mizunoshoes.org/
Swarovski Bracelet http://www.swarovskijewelry.us/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Coach Outlet Canada http://www.coachbags.ca/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
MCM Handbags http://www.mcmbags.us/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.org/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Cartier Ring http://www.cartier.us.org/
Champion Hoodie Canada http://www.champion-canada.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Kevin Durant Shoes http://www.kd-11.us.org/
Pandora Store http://www.pandorajewelrystore.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Polo Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
Fila Disruptor 2 http://www.filacanada.ca/
Fjallraven Canada http://www.fjallraven-canada.ca/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Coach Handbags http://www.coachbagsoutlet.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Balenciagas http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Bape Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Nike Canada http://www.nikeairmaxca.ca/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Karen Millen Dresses http://www.karenmillendresses.co.uk/
Off White T Shirt http://www.offwhitecanada.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Longchamp Outlet http://www.longchamp-canada.ca/
Bape Canada http://www.bapecanada.ca/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
Vibram Five Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Curry Shoes http://www.curry5.ca/
Coach Purses http://www.coach-bags.us/
Nike Air Max 270 http://www.airmax-270.co.uk/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Bape Shorts http://www.bapeshirt.us/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
Bape Shirt http://www.bape.org.uk/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Balenciaga UK http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Ecco Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Aike Air Max http://www.nikeairmax720.us/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Louboutin Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkorspurse.us/
Yeezy Trainers http://www.yeezytrainers.co.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Off White http://www.offwhites.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Fjallraven Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstocksandalssale.us/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Suicoke Shoes http://www.suicoke.us/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
New Balance Shoes http://www.newbalanceshoes.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Pandora Canada http://www.pandoracanadarings.ca/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Michael Kors Purse http://www.michaelkors-bags.us/
Burberry UK http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Louboutin Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadas.ca/
Hydro Flask Sale http://www.hydroflask.us.org/
Supreme http://www.supremehoodie.co.uk/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomon.in.net/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Ralph Lauren Polo Shirts http://www.ralphlauren-polo.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Skechers Sneakers http://www.skechersoutlet.us/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Asics Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/
Salomon Shoes http://www.salomons.us/
Bape Clothing http://www.bapehoodie.co.uk/
Vans Slip On http://www.vansshoesoutlet.us/
Supreme Clothing http://www.supremeclothings.us.com/
The North Face http://www.northfacejacket.us.org/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflop.org.uk/
Converse High Tops http://www.converses.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Bvlgari Jewelry http://www.bvlgaris.us/
Nike Store http://www.nikecanadashoes.ca/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Nike Shoes http://www.nikeuptempo.us/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Air Max 270 http://www.airmax-2019.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Balenciaga http://www.balenciagas.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK