=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Mégis mi az a pszichodráma?
ONLINEPSZICHOLÓGIA
ONLINEPSZICHOLÓGIA
- 2017. 03. 10. 16:15

pszichodráma.jpg

 A hatvanas években, amikor a nagyközönségben felébredt az igény arra, hogy a lelki elakadásaikon és problémáikon túl a belső útjárásban, saját maguk megismerésében is segítséget kapjanak, hirtelen nagyon kiszélesedett a pszichológiai eszközök száma.

 Felismerték a csoportokban rejlő lehetőségeket, amelyek a személyes ülésekhez képest gazdagíthatják a pszichés fejlődés menetét és eredményeit is. A személyiségfejlesztő csoportok, attól függően, hogy milyen módszert alkalmaznak, többfélék lehetnek: pszichodráma, csoportanalízis, táncterápia stb..

A pszichodráma módszere a cselekvés hatásain alapul. A cselekvő ember a cselekvés közben átélt érzelmeken és tapasztalásokon keresztül eljut a belátásig, felismerései révén képes integrálni az őt ért élményeket és érzelmeket. A pszichodráma révén a helyzet, az összefüggések és hozzájuk kapcsolódó érzelmek tudatosíthatóak, és ez önkéntelenül elindítja a feldolgozási folyamatokat.

A pszichodráma ötlete először Jacob L. Moreno amerikai pszichiáter, szociológus fejéből pattant ki, ő terápiás módszernek szánta. Már egyetemi hallgató korában is dolgozott gyermekekkel, akikkel közösen meséket játszottak el. Később felnőttek számára szervezett ún. rögtönzött színházat, amely szintén a kreativitás és spontaneitás szerepét igyekezett felhasználni a pszichés gyógyítás keretein belül. Hazánkban a módszer elterjedése Mérei Ferencnek köszönhető, aki a '70-es évektől kezdve alkalmazta, majd '76-tól már az itthoni képzést is megszervezte és vezette.

A pszichodráma jelentősége nem csak az, hogy felszínre hoz és tudatosít bizonyos megéléseket, hanem az is, hogy mindezt egy csoporton belül teszi, amelynek megvannak a maga kapcsolódásai és viszonyai, így élményeinket képes társas közegbe helyezni, a gyógyulásunk pedig számos lelki (kognitív és emocionális, verbális és preverbális) szinten történhet egyszerre.

A pszichodráma napjainkban elismert terápiás és személyiségfejlesztő módszer, amelynek van egyéni terápiás változata is (monodráma).

A blogbejegyzést ONLINEPSZICHOLÓGIA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

david - 2019. május 16., Csütörtök 13:38

Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoras.us/
Ecco Mens Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Adidas http://www.adidascanadashoes.ca/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Yeezy Supply http://www.yeezy-supply.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkorspurse.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Giuseppe Zanotti Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.org.uk/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Birkenstock http://www.birkenstockuk.org.uk/
Nike Store http://www.nikecanadashoes.ca/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Yeezy 750 http://www.adidasnmdwomens.us/
Polo Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
KD 11 http://www.kd11.ca/
Balenciaga Bags http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Mont Blanc http://www.mont-blancpens.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
Salomon Shoes http://www.salomon.in.net/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
Skechers Boots http://www.skechersoutlet.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Supreme Shoes http://www.supremes.us.org/
Christian Louboutin http://www.louboutintrainers.co.uk/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Burberry UK http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Bape Clothing http://www.bapehoodie.co.uk/
Bape Shirt http://www.bape.org.uk/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
Bape Shark Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.co.uk/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Adidas Stan Smith http://www.adidasboost.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflop.org.uk/
Skechers outlet http://www.skechersshoes-outlet.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanadas.ca/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Karen Millen UK http://www.karenmillendresses.co.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Polo Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Coach http://www.coach-bags.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Converse High Tops http://www.converse-uk.co.uk/
Adidas Shoes Women http://www.adidas-outlet.ca/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Vibram Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us/
Converse High Tops http://www.converses.us/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
Kate Spade Bags http://www.katespade-purses.us.com/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Supreme T Shirt http://www.supremeshirt.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Adidas Shoes http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstocksandalssale.us/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Bvlgari Jewelry http://www.bvlgaris.us/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Vans Shoes http://www.vanscanada.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.co.uk/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Vans Shoes http://www.vansslipon.us/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Nike Air Max http://www.airmax2019.us/
Vans Slip On http://www.vansshoesoutlet.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengooses.us.org/
MCM Handbags http://www.mcmbags.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockoutlet.us/
Yeezy Trainers http://www.yeezytrainers.co.uk/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Jordan Shoes http://www.jordan-11.us/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-270.co.uk/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Converse Canada http://www.conversecanada.ca/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-canada.ca/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Goyard Handbags http://www.goyard-bags.us/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Swarovski http://www.swarovskijewelry.us/
Asics Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Nike Air Max http://www.nikeuptempo.us/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Salomon Shoes http://www.salomons.us/
Kevin Durant Shoes http://www.kd-11.us.org/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
A Bathing Ape http://www.bapecanada.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Fila http://www.filashoes.co.uk/
Asics Shoes http://www.asicscanada.ca/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Fila http://www.fila.in.net/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagas.us/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Louboutin Shoes http://www.louboutinredbottoms.us/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Golden Goose Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Yeezy Boost http://www.yeezy-boost.co.uk/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Pandora http://www.pandorajewelrystore.us/
Adidas Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Pandora Rings http://www.pandoraus.us/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax720.us/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
Pandora http://www.pandoracanadarings.ca/
ED Hardy Dress http://www.edhardyclothing.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Nike Shox Mens http://www.nikeshoxwomen.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK