=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

A pszichopaták köztünk élnek? 2.
ONLINEPSZICHOLÓGIA
ONLINEPSZICHOLÓGIA
- 2017. 03. 10. 16:26

bohóc.jpg

 Annak ellenére – vagy éppen amiatt – hogy ez a betegség a társadalmi beilleszkedés zavarairól szól, a pszichopatologikus személyiségek nem átélik, hanem elsajátítják a társadalmi integráció feltételeit. Ugyanakkor, mivel nem érzik át ennek lényegét, az egész inkább színjáték, vagy mondhatni a cél érdekében bevetett eszköz, semmint meggyőződéses alapú viselkedésmód.

 A Nagy Brit Pszichopata Felmérés (Great British Psychopath Survey, 2011)

Kevin Dutton brit pszichológus és író, saját bevallása szerint felosztja saját idejét a komoly laboratóriumi kutatások és a népszerű írás között. Legfőbb kutatási területe a pszichopátia, amelyről számos nagy sikerű könyvet írt már. Sajátos megközelítési módját tükrözik műveinek címei is: A pszichopaták bölcsessége: mit tanulhatunk a szentektől, a kémektől és a sorozatgyilkosoktól a sikerről, A jó pszichopata kézikönyve stb.. Elhíresült megállapításai közül az egyik igen elgondolkodtató: „A pszichopata bűnözők egyik jellegzetessége, a megalománia, úgy tűnik igen közeli rokona a kapitalizmus által legjobban díjazott tulajdonságcsomagnak.”

2011-ben indította el a Nagy Brit Pszichopata Felmérést, amely csak az első volt a felhívások révén megvalósult felméréseinek. Szintén 2011-ben rendezte meg a Pszichopaták Éjszakáját, amelyen a felhívására 700.000 válasz érkezett. Dutton-nak nagy szerepe van abban, hogy az antiszociális személyiségzavarok szóba kerülnek társadalmi szinten, sokakat megtanít felismerni ezeket. Elgondolkodtató kérdéseivel ráveszi az embereket arra, hogy ők maguk is utánajárjanak annak, belegondoljanak abba, hogy a társadalom, amelyben élünk mennyiben díjazza a pszichopatologikus személyiségvonásokat.

A NBPF eredményeként felállított egy listát, amelyben azokat a szakmákat és munkaköröket sorolja fel, ahol a legnagyobb arányban fordulnak elő a pszichopatologikus személyiségvonásokkal rendelkező emberek (és persze a leginkább adják ezek a sikerük alapját). Ezek: ügyvezető igazgató, ügyvéd, médiaszemélyiség, értékesítő, sebész, rendőr, újságíró, egyházi munkás, séf, köztisztviselő.

A blogbejegyzést ONLINEPSZICHOLÓGIA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

david - 2019. május 17., Péntek 01:20

Fjallraven http://www.fjallraven.us.com/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sale.us/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
Bottega Veneta http://www.bottegavenetas.us/
Hydro Flask Sale http://www.hydro-flask.us/
Off White http://www.offwhites.us/
Coach Outlet http://www.coachbagsoutlet.us/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottoms.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
KD 11 http://www.kd-11.us.org/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Adidas Yeezy Boost 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Swarovski http://www.swarovskijewelry.us/
Fila Mens Shoes http://www.fila.in.net/
Curry 5 http://www.curry5.ca/
Salomon Running Shoes http://www.salomon.in.net/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Goyard Handbags http://www.goyard-bags.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Karen Millen http://www.karen-millen.co.uk/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockoutlet.us/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Adidas Superstar http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Adidas NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Lebron 15 http://www.lebron16.ca/
Skechers Go Walk http://www.skechersoutlet.us/
Coach http://www.coach-bags.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5shoes.us/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Supreme Hoodie http://www.supremeclothings.us.com/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Coach http://www.coachbags.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-canada.ca/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Burberry Bags http://www.mulberryhandbags.us/
Vibram http://www.vibram.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Supreme Clothing http://www.supremehoodie.co.uk/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Hydro Flask Stickers http://www.hydroflask.us.org/
Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
MCM Backpack http://www.mcmbags.us/
Asics http://www.asicsrunningshoes.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Bape http://www.bapecanada.ca/
ED Hardy Shirt http://www.edhardyclothing.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Adidas Superstar http://www.adidas-outlet.ca/
Nike Shox http://www.nikeshoxwomen.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Converse All Star http://www.converses.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
High Top Vans http://www.vansslipon.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.ca/
Pandora Charms http://www.pandoracanada.ca/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomons.us/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
Longchamp Outlet http://www.longchamp-canada.ca/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Nike Air Max http://www.nikeuptempo.us/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
New Balance Mens http://www.newbalanceshoes.us/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagashoes.ca/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Bape http://www.bapehoodie.co.uk/
Nike UK http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Pandora Store http://www.pandorajewelrystore.us/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Converse http://www.conversecanada.ca/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Fitflop Boots http://www.fitflop.org.uk/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.org.uk/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Skechers outlet http://www.skechersshoes-outlet.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengooses.us.org/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockuk.org.uk/
Adidas Superstar http://www.adidascanadashoes.ca/
Bape Hoodie http://www.bape.org.uk/
Ecco Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
Christian Louboutin UK http://www.louboutintrainers.co.uk/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Off White Canada http://www.offwhitecanada.ca/
Pandora Charms http://www.pandoracanadas.ca/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstocksandalssale.us/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Goyard Wallet http://www.goyardcanada.ca/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Kate Spade Bags http://www.katespade-purses.us.com/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Karen Millen Outlet http://www.karenmillendresses.co.uk/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Supreme T Shirt http://www.supremeshirt.us/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Coach Crossbody Bags http://www.coachbags.co.uk/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Converse All Star http://www.converse-uk.co.uk/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax720.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-kanken.us.org/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK