=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Gyermeknap
Szekeres Veronika
Szekeres Veronika
- 2017. 03. 17. 13:00

„Sosem szabad azt mondani egy kisgyermeknek, hogy az álmok balgaságok: tragédia lenne, ha ezt elhinné.”
Paulo Coelho

Május első vasárnapja Anyák napja, utolsó vasárnapja pedig Gyermeknap. Szép keretet ad ez a két ünnep ennek a hónapnak, a tavaszutónak és a nyárelőnek. A Gyermeknap sok országban ünnep, bár nincs olyan hosszú története, mint az Anyák napjának. Annyi azonban elmondható, hogy Törökországból ered, ott 1920 áprilisában tartották meg először, majd 1925-ben a Genfben, a Gyermekjóléti Konferencián. Ez volt/lett a Nemzetközi Gyereknap, melyet a legtöbb országban június 1-jén tartottak/tartanak meg – nem tudni, miért pont ez a dátum lett ünnepnap - és később a volt kommunista országokban vált népszerűvé. Az ENSZ kezdeményezésére pedig 1954-ben létrehozták az Egyetemes Gyermeknap intézményét, ennek célja, hogy a világ gyermekeinek összefogását, testvériességét, sorstársi mivoltát hangsúlyozzák, valamint hogy felhívják a figyelmet a gyermekek jólétéért való küzdelemre. Magyarországon 1931 óta ünneplik ezt az alkalmat, akkor még Gyermekek Hete volt a neve, 1950-től ez lekorlátozódott egy napra, május utolsó vasárnapjára.


Ez a nap országszerte a szabadtéri és egyéb programok napja, hétvégéje, a legtöbb városban, faluban, helységben találhatunk számunkra, a család számára megfelelő programot. Bár lehet, hogy úgy érezzük, mióta gyermekünk van, hogy számunkra minden nap a gyerekről szól, és minden nap gyereknap van, de ez a hétvége tényleg szóljon a gyermekekről, az ő kívánságukról, arról, hogy ténylegesen vele töltsük a napot, ahogy ő szeretné. Lehet ez egy állatkerti látogatás vagy a Vidámparkban töltött nap, esetleg cirkuszi előadás, de egy családi – baráti piknik, fagyizás, kirándulás a szabadban vagy gyerekzsúr. A legtöbb hivatalos gyereknapi rendezvény ráadásul ingyenes, és igen színvonalas programokat kínálnak a kézműves foglalkozásoktól a koncerteken át az arcfestésig, különböző szaktanácsadással, pl. fogászati szűréssel egybekötve, ami sok gyerek rémálma, de a városligeti helyszínen játékosan próbálják erre rábírni a gyerekeket, és ennek fontosságára felhívni figyelmüket.

Hiszen gyermekünk minden nap tanul valamit, rácsodálkozik a világra, megismeri környezetét, annak szabályait, és mindezt játékkal egészíti ki, színesíti, a játék által fordítja le saját nyelvére. Mindebben pedig nekünk, felnőtteknek van a legnagyobb felelősségünk. A lényeg, hogy ez a nap, ez a hétvége valóban szóljon gyermekeinkről, hiszen ők is megérdemlik, hogy a hétköznapokon felül egy nap vagy hétvége csak az övék legyen, az ő kívánságaiknak megfelelően teljen. Hiszen ők szemünk fényei, a világ tovább vivői, akik pl. május első vasárnapján viszonzásul nem feledkeznek el életüket, biztonságot és szeretet adó mamájukról, valamint június harmadik vasárnapján az édesapjukról, aki megmutatja nekik a világot, aki hősies és bátor viselkedésével megmenti őket a világ, az élet rossz dolgaitól.

”Minden jót meg kell adni a gyermeknek, mert akkor várhatjuk el tőle, hogy ő is jót adjon cserébe.”


Forrás és programajánló:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyermeknap
http://ovisvilag.blog.hu/2009/05/22/a_felnottek_felelossege_a_gyermeknap_margojara
http://www.ngysz.hu/hirek/gyermeknap_2011.html
http://www.babaret.hu/index.php?oldal=oldal1

A blogbejegyzést Szekeres Veronika pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

katherine - 2019. május 16., Csütörtök 11:15

Bape Shirt http://www.bapehoodie.co.uk/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.in.net/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Kyrie 5 http://www.kyrie5-shoes.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Calvin Klein Bikini http://www.calvinklein.org.uk/
KD 10 http://www.kd-11.us.org/
Swarovski http://www.swarovskijewelry.us/
Off White Shoes http://www.off-white.us.org/
Salomon Running Shoes http://www.salomons.us/
Converse High Tops http://www.converses.us/
Michael Kors Bags http://www.michaelkorspurse.us/
Longchamp Outlet http://www.longchampbags-outlet.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengooses.us.org/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
KD Shoes http://www.kd11.ca/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
Balenciagas http://www.balenciagasneakers.us/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Pandora Charms http://www.pandora.in.net/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Mizuno http://www.mizunoshoes.org/
Fila Shoes http://www.fila.in.net/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
Bape Clothing http://www.bape.org.uk/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
Bape Clothing http://www.bape-hoodie.us/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Vans Slip On http://www.vansshoesoutlet.us/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Balenciaga UK http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Nike Kyrie http://www.kyrie5shoes.us/
Jordan Shoes http://www.jordan11.org.uk/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Fitflop Sale http://www.fitflop.org.uk/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockuk.org.uk/
Goyard Tote http://www.goyard-bags.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Toms Womens Shoes http://www.toms-shoes.us/
Vans Shoes http://www.vansoldskool.org.uk/
Converse http://www.converse-uk.co.uk/
Salomon Xa Pro 3d http://www.salomon-boots.us/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.co.uk/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Supreme Clothing http://www.supremehoodie.co.uk/
Nike Shox http://www.nikeshoxwomen.us/
Champion T Shirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Ralph Lauren Outlet http://www.polo-ralphlauren.ca/
MCM Purse http://www.mcmbags.us/
Karen Millen Tops http://www.karen-millen.us/
Asics http://www.asicsrunningshoes.us/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
Curry 5 Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Clarks Boots http://www.clarksshoes.org.uk/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-boost.co.uk/
Adidas Superstar http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Yeezy http://www.yeezytrainers.co.uk/
Coach Handbags http://www.coach-bags.us/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us.org/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Balenciaga Canada http://www.balenciagashoes.ca/
Bape Canada http://www.bapecanada.ca/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Off White T Shirt http://www.offwhites.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Jimmy Choo http://www.jimmychooheels.us/
Salomon Running Shoes http://www.salomon.in.net/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
ED Hardy Clothing http://www.edhardyclothing.us/
Fred Perry http://www.fredperry.us.org/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoras.us/
Fila High Tops http://www.filashoes.co.uk/
Nike Trainers http://www.airmax-270.co.uk/
Fjallraven http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Karen Millen Dresses http://www.karenmillendresses.co.uk/
North Face Outlet http://www.northfacejacket.us.org/
New Balance Women http://www.newbalanceshoes.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Nike Store http://www.nikecanadashoes.ca/
Nike UK http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Vans Shoes Canada http://www.vanscanada.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Supreme Shirt http://www.supremes.us.org/
Kate Spade Canada http://www.katespadecanada.ca/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagas.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Pandora http://www.pandoraus.us/
Nike Canada http://www.nikeairmaxca.ca/
Nike Air Max http://www.airmax-2019.us/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
New Jordans http://www.jordanshoesoutlet.us/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us/
Bvlgari Sunglasses http://www.bvlgaris.us/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Ferragamo Belt http://www.ferragamocanada.ca/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Supreme Clothing http://www.supremeshirt.us/
Fjallraven Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Fjallraven Canada http://www.fjallraven-canada.ca/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Bape Hoodie http://www.bapeshirt.us/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Mulberry Purse http://www.mulberryhandbags.us/
Vibram Five Fingers http://www.vibram.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstock-sale.us/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK