=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Másodlagos depresszió
ONLINEPSZICHOLÓGIA
ONLINEPSZICHOLÓGIA
- 2017. 02. 27. 10:07

madár.jpg

Kiket érint az ún. másodlagos depresszió?

Óriási lelki terhet jelent, ha egy baleset után felébredve közlik velünk, hogy levágták az egyik lábunkat, vagy egy nőgyógyászati műtét következtében kiderül, hogy nem szülhetünk gyermeket. Ilyen nagy horderejű esetekben nem csodálkozunk azon, ha valaki nem csak „kiborul”, hanem hosszú évekre-évtizedekre befordul, rosszkedvű lesz, sehogy sem talál vissza az élet normális kerékvágásába (nemhogy a napos oldalára).

 

 

 

És mi a helyzet azokkal, akiknél olyan krónikus betegséget diagnosztizálnak, amivel elvileg együtt lehet élni? Ha abban a relációban tekintjük, hogy nem veszélyezteti az életünket, még örülnünk is kellene, ugyanakkor, aki nincs hasonló cipőben, el sem tudja képzelni mit jelent, ha az ember évtizedekig szúrja az inzulint vagy jár dialízisre, esetleg permanens fájdalmai vannak.

Még egy csoportja van a potenciális hajlammal rendelkezőknek, méghozzá azok, akik halálos betegség diagnózisát kapták az orvostól. Nehéz és ellentmondásos kérdés, hogy ebben az esetben el kell-e mondani és hogy, milyen éllel a valóságot a betegnek, a lehetőséget adjuk meg neki, vagy pont elvesszük tőle az életkedvet.

Mit takar a depresszió ezen fajtája?

A másodlagos depresszió lehet hosszú távú, mint a krónikus depresszió, amely veleszületett hajlamra épül, de tulajdonképpen tragédia váltja ki, mint az átmeneti depressziót.
Ebben az esetben a másodlagos depressziót nem egy önmagába forduló, parttalan rosszkedv és céltalanság jelenti, hanem a rengeteg kórházban/orvosnál/kezeléseken töltött idő, a megváltozott munkavégzési lehetőségek, a korlátozott mozgástér, amely újra és újra „visszarántja a pórázt” az életünkben.

A másodlagos depressziót nem nevezhetjük betegségnek, sokkal inkább arra kell gondolnunk vele kapcsolatban, hogy késztetés az értékrend áthangolására. Amíg ez nem történik meg, az érintett begubózik, megszakítja vagy legalábbis hanyagolja emberi kapcsolatait és a depresszió minden klasszikus tünetét produkálja.

Mi a kiút?

Az ilyen helyzetbe került embert hozzá kell segíteni (sőt sokszor egyáltalán rá kell venni), hogy új értelmet és célokat keressen az életéhez, örömet okozó tevékenységeket a megváltozott mozgásképességekhez, és olyan szeretteket, akik nem a veszteségei alapján ítélik meg, olyannak szeretik, amilyen.

Nagyon fontos a nyitottság, hogy a megrendült lelkivilágú ember örömmel tudja fogadni a segítséget, a feléje irányuló szeretetet. Legyen türelmes a környezetéhez, tanítsa meg őket arra, hogy hogyan tudnak neki segíteni. Újra szeresse meg magát, ápolja a testét és a lelkét, szerezzen örömet magának a megfelelő munka, hobbi és táplálkozás és testmozgás révén.

A blogbejegyzést ONLINEPSZICHOLÓGIA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

thelma - 2019. május 17., Péntek 11:44

Adidas UK http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Bape Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Converse All Star http://www.conversecanada.ca/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Nike KD http://www.kd11.ca/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkors-bags.us/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Nike UK http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Balenciagas http://www.balenciagashoes.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Golden Goose Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Golden Goose Shoes http://www.goldengooses.us.org/
Burberry http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Fjallraven UK http://www.fjallraven.org.uk/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Fred Perry http://www.fredperry.us.org/
Cartier Ring http://www.cartier.us.org/
Yeezy Supply http://www.yeezy-supply.us/
Pandora http://www.pandoracanada.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflopshoes.us/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Off White Canada http://www.offwhitecanada.ca/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Pandora Bracelet http://www.pandorarings.us/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.us.com/
Coach Outlet http://www.coach-bags.us/
Salomon Boots http://www.salomon.in.net/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-720.us/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadas.ca/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Ecco Sandals http://www.eccoshoessandals.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Fjallraven http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Adidas Stan Smith http://www.adidasboost.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.in.net/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Vans Shoes Canada http://www.vanscanada.ca/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Supreme Shoes http://www.supremes.us.org/
Suicoke Shoes http://www.suicoke.us/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmychooheels.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppeshoes.us.org/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
MCM Wallet http://www.mcmbags.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.polo-ralphlauren.ca/
Jordan 11 Space Jam http://www.jordan11.org.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Fila Sneakers http://www.fila.in.net/
Golden Goose Trainers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Puma Shoes http://www.pumacanada.ca/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sale.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Longchamp http://www.longchampbags-outlet.us/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
Skechers http://www.skechersshoes-outlet.us/
Louboutin Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockuk.org.uk/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Kevin Durant Shoes http://www.kd-11.us.org/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Supreme Shirt http://www.supreme-canada.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Supreme Clothing http://www.supremehoodie.co.uk/
Pandora Bracelet http://www.pandoraofficialsite.us/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Vans Shoes http://www.vansshoesoutlet.us/
Coach http://www.coachbags.ca/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Michael Kors Bags http://www.michaelkorspurse.us/
Nike Air Max http://www.airmax2019.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Coach Crossbody Bags http://www.coachbags.co.uk/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Curry 5 http://www.curry5.ca/
Bvlgari Bracelet http://www.bvlgaris.us/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Fila Sneakers http://www.filacanada.ca/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Off White Shirt http://www.off-white.us.org/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Converse http://www.converses.us/
Fitflop http://www.fitflop.org.uk/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Supreme Clothing http://www.supremeshirt.us/
Jordan Shoes http://www.jordanshoesoutlet.us/
Salomon Shoes http://www.salomons.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Converse All Star http://www.converse-uk.co.uk/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
New Balance Mens http://www.newbalanceshoes.us/
Bape Shorts http://www.bapeshirt.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Karen Millen http://www.karen-millen.us/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxca.ca/
Asics Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Pandora http://www.pandoras.us/
Goyard Handbags http://www.goyard-bags.us/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Longchamp Backpack http://www.longchamp-canada.ca/
Skechers http://www.skechersoutlet.us/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Balenciagas http://www.balenciagasneakers.us/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Pandora Bracelet http://www.pandorajewelrystore.us/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
Bape http://www.bape.org.uk/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Nike Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Nike Store http://www.nikecanadashoes.ca/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK