=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Nemi erőszak
OnlinePszichológia
OnlinePszichológia
- 2017. 03. 08. 13:25

Nemi erőszak.jpg

A statisztikák szerint a nők kb. 5%-a szenved el az élete során legalább egyszer valamilyen formában nemi erőszakot. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az abúzus áldozatai nagyon ritkán fordulnak a hatóságokhoz, így az esetek kb. 10%-a derül csak ki, a többi rejtve marad, akár az áldozat környezete előtt is.
Külön szót érdemel a kiskorúak bántalmazása, amely hazánkban minden tíz kiskorúból egyet érint.

Érdekes, hogy nagyon gyakori, hogy az áldozat olyan mértékű szégyenérzetet él át az erőszak után, hogy az akadályozza meg abban, hogy segítséget kérjen. Gyakran azzal vádolja magát, hogy ő tehet a nemi erőszak bekövetkezéséről, ő csinált valamit rosszul, illetve arra a végkövetkeztetésre jut, hogy ő tulajdonképpen nem érdemel jobb bánásmódot ennél.

Mit hívunk nemi erőszaknak?

Nemi erőszaknak nevezünk mindenféle szexuális célú cselekményt, amelybe az áldozat nem egyezett bele, illetve ha az áldozat kiszolgáltatott vagy akaratnyilvánításra képtelen. Jogvédő szervezetek felhívják a figyelmet arra, hogy a ki nem mondott „nem”, az még nem jelent „igen”-t! A magyar jogi megfogalmazás kissé félrevezető, hiszen az erőszakos közösülés a büntetőjogi megnevezése ennek a bűncselekménynek, holott nemi erőszak nem csak közösüléssel követhető el.

A köztudattal ellentétben nemi erőszakot el lehet követni férfiak ellen is, sőt abúzusnak hívjuk azt is, ha családon belül történik erőszakos közösülés, illetve az egyik fél beleegyezése nélküli aktus. Sajnos a családon belüli erőszakot nagyon nehéz nyomon követni, és a legtöbb esetben nem derül rá fény, mert az erőszak áldozata vagy szégyelli, vagy olyan kiszolgáltatott helyzetben van, hogy nincs lehetősége segítséget kérni, illetve elmenekülni.

Hogyan viszonyul a társadalom az abúzushoz

Szerte a világban a férfi felsőbbrendűség demonstrálásának is az eszköze a nők ellen elkövetett rendszeres abúzus és fizikai erőszak. Ez a szemléletmód a társadalmi berendezkedés része, megváltoztatása nagyon lassan megy, de érdemes érte minden követ megmozgatni.

A blogbejegyzést OnlinePszichológia pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

haohon23 - 2019. január 8., Kedd 10:01

jordan

jordan retro 11

bulgari jewelry

pandora bracelet

adidas nmd

didas ultra boost

moncler jacket

kate spade bags

nike air max 95

fitflop

supreme shoes

skechers boots

ray ban sunglasses

vapormax

north face outlet

yeezy shoes

air max 2018

burberry handbags

balenciaga bags

adidas yeezy

christian louboutin shoes

ultra boost

mcm wallet

nike air vapormax

adidas ultra boost

salomon xa pro 3d

chrome hearts sunglasses

michael kors purse

birkenstock

nike air max

nike kd

nike air max 90

nike shoes

adidas superstar mens

nike air max

air max 270

mcm backpack

kate spade handbags

oakley glasses

jordan retro 11

air max 97

barbour wax jacket

polo

ralph lauren outlet

pandora rings

asics shoes

moncler jacket mens

ralph lauren shirts

chrome hearts bracelet

air max 95

celine handbags

christian louboutin shoes

burberry

longchamp le pliage

jordan retro

moncler jacket mens

Adidas Yeezy

harden shoes

jordan 11 space jam

lacoste shoes

true religion jeans

balenciaga bag

fitflop

mont blanc outlet

kyire 4

moncler jacket mens

hermes belt

cartier

nike vapormax

ray ban sunglasses

goyard wallet

air max 90

louboutin

jordan space jams

polo ralph lauren outlet

christian louboutin

adidas ultra boost uncaged

under armour stephen curry

coach bags

moncler jacket mens

true religion jeans men

valentino sneakers

kevin durant shoes

mulberry bayswater

salomon boots

rihanna puma shoes

kyrie

prada

Pandora

nike air huarache

yeezy shoes

pandora jewelry official site

michael kors outlet

air max 95 black

kd shoes

pandora bracelet

fitflops clearance

coach purses

nike air max 97

ecco sandals

pandora earrings

jimmy choo heels

Salomon Speedcross 3

kate spade purses

moncler jacket mens

yeezy boost 350

fitflop sale

Hermes Birkin Bags

nike air max 97

pandora rings

lebron shoes

goyard wallet

nike air max 97

pandora earrings

prada

basketball shoes

nike air max 90

burberry scarf

adidas nmd

north face jacket

chrome hearts necklace

nike vapormax

longchamp

asics

salomon speedcross 3

ed hardy jeans

pandora jewelry

salvatore ferragamo

ferragamo

pandora jewelry

supreme clothing

birkenstock outlet

under armour outlet

stephen curry shoes

nike air max 95

mbt mens shoes

huarache shoes


jennifer - 2019. május 16., Csütörtök 15:34

Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Supreme Clothing http://www.supremeshirt.us/
Toms Womens Shoes http://www.toms-shoes.us/
Jordan Canada http://www.jordanshoes.ca/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Off White Sneakers http://www.offwhites.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralph-laurencanada.ca/
Kate Spade Canada http://www.katespadecanada.ca/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/
Longchamp Backpack http://www.longchampbackpack.us/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
North Face Vest http://www.northfacejacket.us.org/
Vibram http://www.vibram.us.org/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockoutlet.us/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxca.ca/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Pandora http://www.pandoracanadas.ca/
Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Asics Shoes http://www.asicscanada.ca/
Nike Shoes http://www.nikeshoxwomen.us/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron16.ca/
Nike Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Yeezy Supply http://www.yeezy-supply.us/
Burberry Bags http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Mizuno Wave Rider http://www.mizunoshoes.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Ecco Sandals http://www.eccoshoessandals.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstocksandalssale.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
New Balance Shoes http://www.newbalanceshoes.us/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Longchamp Canada http://www.longchamp-canada.ca/
Curry 6 http://www.curry5.ca/
Coach Handbags http://www.coach-bags.us/
Nike Air Max http://www.airmax-2019.us/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Supreme Shoes http://www.supremes.us.org/
Nike KD http://www.kd11.ca/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Swarovski Crystal http://www.swarovskijewelry.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Calvin Klein Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Coach http://www.coachbags.us/
Skechers http://www.skechersshoes-outlet.us/
Asics http://www.asicsrunningshoes.us/
Jordan Retro http://www.jordan-11.us/
Off White Sneakers http://www.off-white.us.org/
Golden Goose Superstar http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Balenciaga Bags http://www.balenciagashoes.ca/
Golden Goose Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
High Top Vans http://www.vansslipon.us/
Adidas Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Goyard Bags http://www.goyardcanada.ca/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Mont Blanc Pen http://www.mont-blancpens.us/
Supreme Shirt http://www.supreme-canada.ca/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Pandora http://www.pandoracanada.ca/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmychooheels.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkors-bags.us/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Harden Vol 3 http://www.hardenvol3.us/
MCM http://www.mcmbags.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersoutlet.us/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Vans Old Skool http://www.vanscanada.ca/
Converse All Star http://www.converse-uk.co.uk/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Nike http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Air Max 270 http://www.airmax-270.co.uk/
Balenciaga Bags http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Clarks Shoes http://www.clarksshoes.org.uk/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockuk.org.uk/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Salomon Running Shoes http://www.salomons.us/
Adidas Trainers http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Golden Goose Sale http://www.goldengooses.us.org/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Coach Handbags http://www.coachbags.ca/
Supreme Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Red Bottoms http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Bvlgari Sunglasses http://www.bvlgaris.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Champion Sweater http://www.champion-canada.ca/
Jordan 12 http://www.jordan11.org.uk/
Adidas Boost http://www.adidasboost.us/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoose-shoes.us/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Vans Shoes http://www.vansshoesoutlet.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Suicoke http://www.suicoke.us/
Longchamp Bags http://www.longchampbags-outlet.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflopshoes.us/
Bape Clothing http://www.bape.org.uk/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Aike Air Max http://www.nikeairmax720.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflop.org.uk/
NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Salomon Shoes http://www.salomon.in.net/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Fila Sneakers http://www.fila.in.net/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/


ronald - 2019. május 16., Csütörtök 18:53

New Balance Shoes http://www.newbalanceshoes.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagas.us/
Off White http://www.off-white.us.org/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Champion Hoodie http://www.championsweatshirt.us.com/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockuk.org.uk/
Coach Handbags http://www.coachbags.ca/
Converse Trainers http://www.converse-uk.co.uk/
Goyard http://www.goyard-bags.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
KD 10 http://www.kd-11.us.org/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Bape http://www.bape.org.uk/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Jordan Shoes http://www.jordan-11.us/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydro-flask.us/
Supreme Shirt http://www.supremes.us.org/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Mizuno Golf http://www.mizunoshoes.org/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
Adidas Shoes Women http://www.adidas-outlet.ca/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Pandora http://www.pandoracanadarings.ca/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Fitflops Clearance http://www.fitflopshoes.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Longchamp http://www.longchamp-canada.ca/
North Face Jacket http://www.northfacejacket.us.org/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Yeezy 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Burberry Belt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Pandora Bracelet http://www.pandorarings.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Fila http://www.fila.in.net/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Nike Trainers http://www.airmax-270.co.uk/
Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.co.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandorajewelrystore.us/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
ED Hardy Clothing http://www.edhardyclothing.us/
Balenciaga http://www.balenciagasneakers.us/
Bvlgari Sunglasses http://www.bvlgaris.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandoras.us/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Longchamp Handbags http://www.longchampbackpack.us/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
Adidas Shoes http://www.adidascanadashoes.ca/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Vans Shoes http://www.vansshoesoutlet.us/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
MCM Wallet http://www.mcmbags.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Hydro Flask Stickers http://www.hydroflask.us.org/
Air Max 270 http://www.airmax2019.us/
Calvin Klein Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Coach Handbags http://www.coach-bags.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstocksandalssale.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Coach http://www.coachbags.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmychooheels.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomon.in.net/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Christian Louboutin http://www.redbottomsshoes.us/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanada.ca/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Yeezy http://www.yeezytrainers.co.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Jordan 11 http://www.jordan11.org.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Supreme Hoodie http://www.supremehoodie.co.uk/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Vibram Five Fingers http://www.vibram.us.org/
Nike KD http://www.kd11.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Cartier Bracelet http://www.cartier.us.org/
Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Golden Goose Trainers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Off White Canada http://www.offwhitecanada.ca/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadas.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Louboutin Trainers http://www.louboutintrainers.co.uk/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Bape Canada http://www.bapecanada.ca/
Supreme Hoodie http://www.supremeclothings.us.com/
Nike Shox http://www.nikeshoxwomen.us/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Mont Blanc Pens http://www.mont-blancpens.us/
Asics Gel http://www.asicsoutlet.us/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Nike CA http://www.nikeairmaxca.ca/
Nike Air Max http://www.nikeuptempo.us/
Kate Spade Purses http://www.katespade-purses.us.com/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-720.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
Bape Hoodie http://www.bapeshirt.us/
Fred Perry Shoes http://www.fredperry.us.org/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Off White Sneakers http://www.offwhites.us/
Asics Canada http://www.asicscanada.ca/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Longchamp Bags http://www.longchampbags-outlet.us/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Polo Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Golden Goose Sale http://www.goldengooses.us.org/
Aike Air Max http://www.nikeairmax720.us/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Lebron 15 http://www.lebron-16.us.org/
Ferragamo Belt http://www.ferragamocanada.ca/
Goyard Bags http://www.goyardcanada.ca/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK