=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Hogyan motiváljuk önmagunkat a munkahelyen?
Hollósy-Vadász Gábor
Hollósy-Vadász Gábor
- 2017. 07. 10. 20:03

20131206-163024-copy-jpg-5963c162a8863.jpg

Manapság egyre több időt kell, hogy munkával töltsünk, sokszor napi 10 -12 órát. A sikeres munkavégzés egyik alappillér, hogy motiváltak legyünk, illetve a motiváltság a burn out-tól is meg tud védeni.

Szervezetpszichológiai szempontból kétfajta motivációs faktor típust különíthetünk el: a belső, illetve a külső motivációs faktorokat. A külső motivációs faktorokat a legtöbb esetben a munkahely biztosítja pl. jó fizetés, megfelelő munkakörülmények, szolgálati autó stb. A belső motivációs faktorokra az jellemző, hogy a munkavállaló pszichés működéséből fakadnak pl. örömöt jelent számára, ha segíthet az ügyfélnek. Sajnos számos esetben, a szervezetek egyáltalán nem, vagy csak nagyon alacsony színvonalon működtetnek a motivációs rendszereket. Az is gyakran megfigyelhető jelenség, hogy a szervezetek ugyan próbálják motiválni a dolgozókat, de csak és kizárólagosan a külső motivációs faktorokra támaszkodnak. Ebben az esetben, ha el akarjuk kerülni a kiégést, szükséges, hogy saját magunkat motiváljuk. A kérdés, hogyan tudjuk önmagunkat motiválni?

Az első és talán a legfontosabb az önismeret. Ismernünk kell önmagunkat: 1) tudnunk kell, miért ebben a szakmában dolgozunk. 2) hova szeretnénk eljutni? 3) ez lehetséges-e ebben a szakmában? 4) mi az, ami örömöt nyújt nekünk ebben a szakmában?

A második szintén fontos dimenzió, hogy a jelenlegi munkahelyünk mennyire passzol össze az elvárásinkkal: 1) mi az, amiért lojálisak vagyunk a jelenlegi munkahelyünkhöz? 2) milyen előnyei és hátrányai lennének egy munkahely váltásnak? 3) a munkavégzés mellett jut-e idő a magán életre is? Pl. tudunk-e hobbinkkal foglalkozni, vagy jut-e elég idő a gyereknevelésre?

A harmadik dimenzió szorosan nem kötődik a munkavégzéshez, de mégis jelentősen tudja növelni a munkahelyi motivációt, ez a sportolás. Ennek számos pozitív haszna van, mind mentál higiéniás szempontból, mind testi egészség megőrzésének az aspektusából. 1) segít levezetni a munkahelyi stresszt. 2) ha valamilyen okból kifolyólag nem voltunk sikeresek a munkahelyen, akkor itt megélhetjük a sikert, ami növeli az önértékelésünket ezáltal megerősödhet a hitünk önmagunkban. 3) jól fejleszthető a kooperációs képesség.

Összeségében, manapság egyre több időt töltünk a munkahelyünkön, de ott nem feltétlenül működik meglelően a motivációs rendszer, ezért fontos, hogy képesek legyünk saját magunkat motiválni. Ehhez önismeret szükséges, tudjuk mik a céljaink, miért űzzük az adott szakmát. Ezek mellett az is szükséges, hogy legyen magánéletünk, illetve sportolás által le tudjuk vezetni a munkahelyi stresszt. Ezek hosszú távon a kiégés ellenszerei lehetnek.

 

Hollósy-Vadász Gábor

pszichológus

A blogbejegyzést Hollósy-Vadász Gábor pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

Szilveszter - 2017. július 11., Kedd 23:08

Ez egy kicsit felületesre sikerült, no meg egy picit vérszegényre. Sebaj, majd legközelebb! ☺️


thelma - 2019. május 17., Péntek 08:42

Bape http://www.bape-hoodie.us/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Bvlgari Necklace http://www.bvlgaris.us/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Nike Shox Women http://www.nikeshoxwomen.us/
Vans Shoes Canada http://www.vanscanada.ca/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Asics Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Skechers http://www.skechersoutlet.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Nike Store http://www.nikecanadashoes.ca/
Fila Shoes Womens http://www.fila.in.net/
Goyard Wallet http://www.goyard-bags.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Suicoke Shoes http://www.suicoke.us/
Balenciaga http://www.balenciagas.us/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Ralph Lauren Polo Shirts http://www.ralphlaurenusa.us/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
MCM Purse http://www.mcmbags.us/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Longchamp Handbags http://www.longchampbags-outlet.us/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Curry 5 http://www.curry5.ca/
Bape Shark Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Adidas Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Coach Bags http://www.coachbags.ca/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Fjallraven Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.co.uk/
Balenciaga Bags http://www.balenciagasneakers.us/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanada.ca/
Pandora Canada http://www.pandoracanadarings.ca/
Nike Air Max 720 http://www.airmax-720.us/
Adidas http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
KD 11 http://www.kd11.ca/
Kate Spade Outlet http://www.katespadebags.ca/
Nike Shoes http://www.nikeuptempo.us/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Supreme Clothing http://www.supremehoodie.co.uk/
Calvin Klein Bikini http://www.calvinklein.org.uk/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Karen Millen Dresses http://www.karenmillendresses.co.uk/
Coach Purses http://www.coach-bags.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagashoes.ca/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Kate Spade http://www.katespade-purses.us.com/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Nike Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Salomon Boots http://www.salomon.in.net/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-boost.co.uk/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Balenciaga http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Converse Trainers http://www.converse-uk.co.uk/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Fitflop UK http://www.fitflop.org.uk/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Pandora Rings http://www.pandoracanadas.ca/
Champion T Shirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Asics http://www.asicsoutlet.us/
Burberry Scarf http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Off White Clothing http://www.offwhites.us/
Off White Shirt http://www.off-white.us.org/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmychooheels.us/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Red Bottoms http://www.redbottomsshoes.us/
Ecco Shoes For Women http://www.eccoshoessandals.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Bottega Veneta Handbags http://www.bottegavenetas.us/
Supreme Hoodie http://www.supremeclothings.us.com/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Nike CA http://www.nikeairmaxca.ca/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Five Finger Shoes http://www.vibram.us.org/
KD Shoes http://www.kd-11.us.org/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Clarks Shoes http://www.clarksshoes.org.uk/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Fenty Puma http://www.pumacanada.ca/
Off White T Shirt http://www.offwhitecanada.ca/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Longchamp Tote http://www.longchampbackpack.us/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Hydro Flask Sale http://www.hydro-flask.us/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Bape Shirt http://www.bapehoodie.co.uk/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Longchamp Canada http://www.longchamp-canada.ca/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengooses.us.org/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Birkenstock http://www.birkenstockuk.org.uk/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.co.uk/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Pandora Rings http://www.pandorajewelrystore.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Supreme Sweatshirt http://www.supremes.us.org/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.com/
Aike Air Max 270 http://www.nikeairmax720.us/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Jordan 11 http://www.jordan11.org.uk/
Jordan 11 http://www.jordan-11.us/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Kyrie 5 http://www.kyrie5-shoes.us/
Fila Sneakers http://www.filashoes.co.uk/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK