=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Jacobson relaxáció
Hollósy-Vadász Gábor
Hollósy-Vadász Gábor
- 2018. 06. 25. 10:49

33087122-956886281147496-6593926250027286528-n-jpg-5b30ac97e606a.jpg

Edmund Jacobson PhD (1888 – 1983) amerikai pszichiáter alkotta meg a progresszív izom relaxációt, mely kiválóan alkalmas a pszichológiai szorongás csökkentésére, megszüntetésére, az akut és a krónikus stressz oldására.

Ezek mellett még alkalmas pszichoszomatikus betegségek kezelésére, megelőzésére pl. magasvérnyomás, túlzott izomfeszülésből eredő hátfájás. Egyéb pszichés zavarok kezelésére is alkalmas pl. pánikbetegség. Magát az eljárást először 1908-ban mutatta be Jacobson a Harvardi Egyetemen (itt szerezte meg a PhD fokozatát is). A technikáról írott talán egyik leghíresebb könyve az 1929-ben publikált Progresszív relaxáció.

A Progresszív relaxáció során az izmainkat kell megfeszíteni, majd elengedni, a kezelő utasításai szerint. Ennek során mindig a kezelő határozza meg, hogy éppen melyik izomcsoportot kell megfeszíteni, illetve ellazítani. Általában a végtagokkal kell kezdeni, majd innen felfelé haladunk a fejtető irányába. Ahhoz, hogy a teljes test minden izomzatát megfelelően átmozgassuk 20 perc szükséges, de léteznek ennél jóval rövidebb technikák is. Ennek a technikának a lényege, hogy megtanuljuk a stressz hatására a test melyik részében alakul ki izomfeszülés. Az ellazulás az izomok mellett az idegrendszerre is pozitív hatással bír, ami pozitív hatással bír a vérnyomásra, a légzésre, az anyagcserére. További pozitív hatása, hogy csökkenti a félelem érzetet, segít a lelki egyensúly helyreállításában, növeli a biztonság és bizalom érzetét. Ennek következtében a relaxált személy érzékelése kevésbé lesz beszűkült, saját helyzetét a tágabb kontextusban el tudja helyezni, illetve optimistábbá, magabiztosabbá válik, gondolkodása kreatívabb és rugalmasabb lesz. Idegrendszeri szinten a folyamat mögött az áll, hogy a paraszimpatikus idegrendszeri hatások kerülnek előtérbe, azaz a szervezet felkészül a pihenési állapotra, ezzel összhangban csökken a stresszhormon pl. adrenalin szint.

Ez a technika viszonylag gyorsan megtanulható és már az első alkalom után lehet érezni a pozitív hatásait, illetve akkut stresszhelyzetben is alkalmazható. Az elsajátítás során érdemes pszichológus segítségét kérni, de egyedül is meg le tanulni. A pszichológus abban tud segíteni, hogy ügyel az időbeosztására, illetve, hogy nem visszük-e túlzásba az izomzat megfeszítését.

Hollósy-Vadász Gábor

A blogbejegyzést Hollósy-Vadász Gábor pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

sejayec - 2018. december 31., Hétfő 07:51

Thanks blogger for sharing the best article. mobogenie 9apps appsara


Jim Harxmon - 2019. január 30., Szerda 06:22

You are obviously very good with words. This article shows your true talent for expressing unique thoughts other writers only aspire to think. I have respect for your writing skills. game face shark tank


Lucille F. Parham - 2019. január 31., Csütörtök 09:31

Merely wanna admit that this is handy , Thanks for taking your time to write this. brain teaser games


hi - 2019. március 29., Péntek 22:33



Thanks for sharing


codigos descuento


leigh - 2019. május 17., Péntek 11:18

Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
Lebron Shoes http://www.lebron16.ca/
Clarks Boots http://www.clarksshoes.org.uk/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Longchamp Backpack http://www.longchampbackpack.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Nike Air Max 270 http://www.airmax-270.co.uk/
Nike Shoes http://www.nikeshoxwomen.us/
Fred Perry Shoes http://www.fredperry.us.org/
Karen Millen http://www.karen-millen.us/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Ralph Lauren Polo Shirts http://www.ralphlaurenusa.us/
Golden Goose http://www.goldengoose-shoes.us/
Supreme http://www.supremehoodie.co.uk/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasboost.us/
Bape Jacket http://www.bapehoodie.co.uk/
Vans Shoes http://www.vanscanada.ca/
Converse High Tops http://www.converses.us/
Bottega Veneta http://www.bottegavenetas.us/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Puma Canada http://www.pumacanada.ca/
Mizuno Wave Rider http://www.mizunoshoes.org/
Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralph-laurencanada.ca/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Fitflop http://www.fitflop.org.uk/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Birkenstock http://www.birkenstock-sale.us/
Pandora Charms http://www.pandoraus.us/
Ecco Mens Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Supreme Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Jordan 12 http://www.jordan11.org.uk/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomon.in.net/
Air Max 720 http://www.airmax-720.us/
Coach Crossbody Bags http://www.coachbags.co.uk/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Nike Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmy-chooshoes.us/
Coach http://www.coach-bags.us/
Champion http://www.championhoodie.us.com/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmychooheels.us/
Bvlgari Necklace http://www.bvlgaris.us/
Karen Millen http://www.karen-millen.co.uk/
Birkenstock http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Louboutin Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Yeezy 750 http://www.adidasnmdwomens.us/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Coach http://www.coachbagsoutlet.us/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Hydro Flask Stickers http://www.hydro-flask.us/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Cartier Bracelet http://www.cartier.us.org/
Pandora Jewelry http://www.pandoras.us/
Converse Sale http://www.converse-uk.co.uk/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Mulberry http://www.mulberryhandbags.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Adidas Shoes http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Coach Purses http://www.coachbags.us/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Pandora Rings http://www.pandorajewelrystore.us/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
High Top Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Salomon Shoes http://www.salomon-boots.us/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Steph Curry http://www.curry5.ca/
Longchamp Bags http://www.longchampbags-outlet.us/
Balenciaga http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Pandora http://www.pandorarings.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Salvatore Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Bape Shorts http://www.bapecanada.ca/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Christian Louboutin UK http://www.louboutintrainers.co.uk/
Bape Shirt http://www.bape.org.uk/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Goyard Bags http://www.goyardcanada.ca/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Burberry Belt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Fila Shoes Womens http://www.fila.in.net/
Christian Louboutin Sneakers http://www.louboutinredbottoms.us/
Yeezy Boost http://www.yeezytrainers.co.uk/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockuk.org.uk/
Goyard Tote http://www.goyard-bags.us/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Supreme Shirt http://www.supremes.us.org/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagashoes.ca/
Vans http://www.vansoldskool.org.uk/
Swarovski Necklace http://www.swarovskijewelry.us/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Longchamp Backpack http://www.longchamp-canada.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Kate Spade Outlet http://www.katespadebags.ca/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanada.ca/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Fjallraven UK http://www.fjallraven.org.uk/
Ralph Lauren Outlet http://www.polo-ralphlauren.ca/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Adidas Shoes http://www.adidascanadashoes.ca/
Mont Blanc Pen http://www.mont-blancpens.us/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/


sdds - 2019. július 4., Csütörtök 05:31

Au moment critique de la prise de décision d’achat, la phase du consommateur avant la commande est en réalité un processus de compréhension des services, des prix, des cycles de livraison et du service après-vente de la boutique en ligne, ainsi que le plus souvent le succès ou l’échec des achats en ligne. À ce stade. À ce stade, six facteurs tels que la vitesse du site Web, les demandes de renseignements sur les produits, le lancement du produit, le service après-vente, les délais et les coûts d’expédition sont très importants. Replique Hublot La vitesse du site Web est la première impression du client sur le magasin en ligne, qui affecte souvent la psychologie de ses achats. C'est également l'élément le plus fondamental que tous les sites Web devraient avoir.



Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK