=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Várandós férfiak
CZECZ FRUZSINA
CZECZ FRUZSINA
- 2017. 03. 08. 15:23

apa.jpg

 Nemrég több hírportál is beszámolt róla, hogy a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom kiadásában megjelent az „Apa-füzet”. A szerzők, Andrek Andrea és Léder László amellett, hogy pszichológusok, mindketten gyakorló szülők is.

Írásunkból kiderül, hogy miért lehet szükség ilyen tájékoztatóra, hogyan készülhetnek a férfiak életük egyik legfontosabb szerepére és hogyan segíthet a környezetük. 

 A magyar nyelv szépségét kihasználva: terhesség vagy várandósság – egy kismama többféleképpen megélheti ugyanazt a folyamatot, de az biztos, hogy MÁS állapotba kerül a 9 hónap alatt. Az anyákat könyvek tucatjai, újságok, internetes fórumok sokasága látja el információkkal, ha kérdésük támad. A testük pedig kérdés nélkül is választ ad, tájékoztat. Babájuk minden rezdülését érzik, folyamatosan jelezni tudnak egymásnak a szoros kapcsolat révén. Az apák azonban „hátrányból” indulnak. Kevesebb a lehetőségük a fizikai kontaktusra a babával, és a kismamaújságok mellett nincs a polcon kispapáknak szóló írás. 

Pedig ugyanúgy szükségük van a ráhangolódásra, az új szerepre való felkészülésre és számos kérdés is felmerül bennük. Az ismerősök és családtagok hajlamosak csak a nővel foglalkozni, az ő hogyléte felől érdeklődni, kiszolgálni és segíteni őt a mindennapokban. A férfiak sokszor háttérbe szorulnak, és csak a szükséges, praktikus feladatokat látják el feleségük mellett (pakolás, nehéz tárgyak emelése, cipőkötés, vizes borogatás, stb.). Érdemes a babavárás hónapjai alatt kiemelt figyelmet szentelni az édesapának is, hiszen az újszülött melletti első hetekben kevesebb idő juthat majd rá. 

A férfiak is várandósok ilyenkor, bár nem a méhükben, csak a fejükben és szívükben hordják születendő gyermeküket. Izgalommal és csodálattal várják az érkezését, készülnek a találkozásra. Meglepő, de fizikai tüneteket is produkálhatnak a férfiak párjuk terhessége alatt. Couvade [kuvád] szindrómának nevezik azt a pszichoszomatikus tünetegyüttest, ami hányingerrel, fáradékonysággal, derékfájással, ízületi problémákkal, hasi fájdalmakkal, puffadással, hízással jár. A tünetek nagyon hasonlóak a terhességhez, de az apáknál természetesen nem emiatt alakulnak ki. A szindróma háttere és oka még nem tisztázott. Különböző rítusok, spirituális jelentés is kapcsolódhat hozzá a természeti népeknél, de a pszichoanalízis szerint például a férfiak irigylik a nőktől azt az erőt, hogy képesek életet adni. 
A
sokféle véleményben azonban ott van a közös rész: szükség van az apaságra való felkészülésre, hiszen életre szóló feladat vár a férfira. Testileg és lelkileg is érdemes „formába hoznia” magát a leendő apukának. 

A család és a tapasztalt barátok megkönnyíthetik ezt az időszakot. Az őszinte, tartalmas beszélgetések, az élménymegosztás ugyanúgy fontos, mint a felhőtlen szórakozás, kikapcsolódás és pihenés. A társas támogatás biztonságot ad a leendő apának és anyának egyaránt. Fontos, hogy ha igényük van rá, akár együtt - akár külön, de mindketten tudjanak kihez fordulni. Ezzel nagy lépést tehet a pár a későbbi depresszió megelőzésében is. 
Visszautalva újra a magyar nyelv csodájára: mindketten SZÜLŐK lesznek, attól függetlenül, hogy a szülőszobára együtt mennek be, vagy az apuka kint a folyosón rója a köröket… 

www.antroport.hu

www.apafuzet.hu
www.haromkiralyfi.hu

A blogbejegyzést CZECZ FRUZSINA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

yuankai71 - 2019. január 8., Kedd 14:43

birkenstock

yeezy boost 350 v2

kd shoes

moncler jacket

louboutin femme

salomon xa pro 3d

adidas flux

mizuno

yeezy

pandora jewelry

bijoux pandora

adidas boost

kate spade

jordan 11 space jam

pandora

adidas yeezy

louboutin

adidas outlet

red bottoms

ugg slippers

giuseppe zanotti sneakers

new jordans

adidas uk

adidas shoes

salomon boots

air jordan

bague pandora

salomon shoes

louboutin heels

ugg bottes

skechers boots

jordan retro 11

mizuno wave rider

moncler doudoune

red bottom shoes

nike air max 2019

yeezy shoes

yeezy 350

goyard canada

kd 11

pandora

kate spade outlet

off white clothing

golden goose sneakers sale

fila shoes womens

jordan 11

chaussure adidas

kate spade bags

adidas nmd

nike air max

christian louboutin uk

james harden shoes

yeezy boost 350 v2

nike off white

nike air max 90

kd 11

yeezy 750

yeezy shoes

ugg boots

salomon

nike air max

ultra boost

bijoux pandora

golden goose

giuseppe zanotti

goyard tote

philipp plein

golden goose sneakers

birkenstock sandals

ugg bottes

jordan 13

nike off white

nike fr

moncler sale

lebron james shoes

balenciaga trainers

kate spade

pandora canada

jordan shoes

new jordans

ugg uk

christian louboutin

philipp plein outlet

yeezy

skechers homme

adidas yeezy

skechers shoes

new lebrons

air max 97

jordan 11 space jam

goyard tote

doudoune moncler

pandora rings

adidas flux

adidas yeezy

skechers sandals

jordan 11

fjallraven backpack

adidas eqt

adidas originals nmd

yeezy boost 350

adidas outlet

nike vapormax

fjallraven

balenciaga sneakers

adidas uk

pandora charms

moncler sale

chaussure adidas

nike store

louboutin femme

pandora charm

adidas originals eqt

pandora uk

moncler coat

fila

nike air max plus

red bottoms

nike shoes

Adidas Nmd Femme

pandora rings

vans slip on

salomon speedcross 4

longchamp

balenciagas

curry 5

longchamp canada

ugg canada

yeezy boost 350

red bottom shoes

pandora jewelry

fitflop shoes

goyard bag

nike air max 2019


frank - 2019. május 17., Péntek 03:18

Red Bottom Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanada.ca/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmy-chooshoes.us/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Cartier http://www.cartier.us.org/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Goyard Wallet http://www.goyardcanada.ca/
Bape Canada http://www.bapecanada.ca/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Swarovski Necklace http://www.swarovskijewelry.us/
Converse High Tops http://www.converse-uk.co.uk/
Supreme Sweatshirt http://www.supremeshirt.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Karen Millen http://www.karen-millen.co.uk/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Kate Spade Canada http://www.katespadebags.ca/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Pandora http://www.pandoras.us/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagas.us/
Off White Clothing http://www.offwhites.us/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Fitflop http://www.fitflop.org.uk/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Air Max 270 http://www.airmax-270.co.uk/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Salomon Xa Pro 3d http://www.salomon-boots.us/
Golden Goose Shoes http://www.goldengooses.us.org/
Supreme http://www.supremes.us.org/
North Face Outlet http://www.northfacejacket.us.org/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Vans Shoes http://www.vanscanada.ca/
Burberry Scarf http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Nike Air Max 720 http://www.airmax-720.us/
Champion Hoodie Canada http://www.champion-canada.ca/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagashoes.ca/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Red Bottoms http://www.redbottoms.us.com/
Pandora Jewelry http://www.pandoraofficialsite.us/
Pandora http://www.pandoracanadas.ca/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sale.us/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagasneakers.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockuk.org.uk/
Vans Old Skool http://www.vansslipon.us/
Golden Goose http://www.goldengoose-shoes.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxca.ca/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Skechers http://www.skechersshoes-outlet.us/
Yeezy Boost http://www.yeezytrainers.co.uk/
ED Hardy Clothing http://www.edhardyclothing.us/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppeshoes.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanadarings.ca/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Michael Kors Bags http://www.michaelkors-bags.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.org.uk/
Coach Outlet http://www.coach-bags.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Supreme Clothing http://www.supremeclothings.us.com/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Vans Old Skool http://www.vansoldskool.org.uk/
Coach Outlet http://www.coachbagsoutlet.us/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Bape Shorts http://www.bapeshirt.us/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Bape Shark Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Champion Hoodie http://www.championsweatshirt.us.com/
Adidas Shoes For Men http://www.adidas-outlet.ca/
Longchamp http://www.longchampbags-outlet.us/
Karen Millen Outlet http://www.karenmillendresses.co.uk/
Bape http://www.bape.org.uk/
Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Fjallraven Canada http://www.fjallraven-canada.ca/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Coach Crossbody Bags http://www.coachbags.co.uk/
Longchamp Backpack http://www.longchamp-canada.ca/
Fila http://www.fila.in.net/
Fred Perry http://www.fredperry.us.org/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Burberry Bags http://www.mulberryhandbags.us/
Bape http://www.bapehoodie.co.uk/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Pandora Store http://www.pandorajewelrystore.us/
Bottega Veneta Bags http://www.bottegavenetas.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Nike KD http://www.kd11.ca/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstocksandalssale.us/
Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Bvlgari Sunglasses http://www.bvlgaris.us/
KD Shoes http://www.kd-11.us.org/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Off White Shoes http://www.off-white.us.org/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
Jordan 12 http://www.jordan11.org.uk/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Jimmy Choo http://www.jimmychooheels.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.in.net/
Ecco Sandals http://www.eccoshoessandals.us/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Vibram Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Coach Purses http://www.coachbags.ca/
Asics Kayano http://www.asicsrunningshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Nike Shoes http://www.nikeshoxwomen.us/
Salomon Boots http://www.salomon.in.net/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Coach http://www.coachbags.us/
Asics Shoes http://www.asicscanada.ca/
Jordan 11 http://www.jordan-11.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK