=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Aludja ki magát, hogy biztosítsa testi és lelki egészségét! - Mit csinálnak az éjszakai takarítók agyunk áruházában?
- 2017. 03. 08. 15:41

aludja.jpg

 Aludjon rá egyet – tanácsolják a bölcsek, amikor nem tud dönteni vagy amikor nagyon nehéz napja volt. Az alvás regenerál, rendbe rak és gyógyítja a testet-lelket: kicsit olyan, mint amikor a telefonját töltőre dugja, miközben ezzel egy időben szoftverfrissítést végez rajta.

 Míg a szervezet legtöbb része kipiheni a használatból fakadó fáradalmakat és felkészül az elkövetkezőkre, addig az agynak vannak nagyon is aktív részei. Ezek olyanok, mint az éjszakai takarítók, akik az áruház nyitvatartási idején kívül, éjszaka érkeznek.

Nem másért, mint hogy összesöpörjék a kiszórt chipset, feltöröljék a tejpult körüli tócsákat, megigazítsák a promóciós bódé elcsúszott tetejét, valamint feltöltsék a polcokat újabb és újabb színes dobozokkal, hogy a reggeli nyitáskor a kedves vevőknek semmi mással ne kelljen foglalkozniuk, csak azzal, hogy minél púposabbra pakolják a kosarukat.

Amikor alszik, agyában a takarító- és árufeltöltő személyzet elrendezi az előző napi gondolatait és felkészíti Önt a következő napra. Ez az élményfeldolgozás, amit napközben azért nem tudnak az agyi munkatársak maradéktalanul elvégezni, mert az „áruháza” tele van vásárlókkal.

Nyilván, ha napközben történik valami olyan, amit azonnal helyre kell hozni, például lesodródik és összetörik egy málnaszörpös üveg az egyik folyosó kellős közepén, akkor a takarítószemélyzet nem vár zárásig, hanem azonnal kapja magát, és felszedegeti az üvegszilánkokat, feltörli a piros ragacsot.

Ilyen az, amikor a megszokott módon dolgozik és egyszer csak egy ügyfél a fejéhez vágja mondjuk, hogy mennyire elégedetlen Önnel, mert lassú és sokat hibázik. Olyankor a napi munka mellett azonnali helyreállítási munkákba fog az agya, hogy gyorsan feldolgozza a sérelmet.

Hát ezért nagyon hatásos „aludni rá egyet”, amikor nagy öröm, bánat vagy bosszúság éri, vagy amikor súlyos döntés előtt áll. 

Miért nem az Ön hibája az alvászavar? 

Azonban felgyorsult a tempónk, megváltoztak a szokásaink – és sajnos nem a jó alvás irányába változtak. Ma már nem is hiszünk annak, akinek nincs alvászavara! A tévézés még mindig divat, ami mellé beosont az internetezés. Sokan egyszerre művelik a kettőt: böngésznek, emailekre válaszolgatnak, lájkolnak, miközben a háttérben ömlik a tévéből az: elütötte, szörnyethalt, cserben hagyta, leszúrta, különös kegyetlenséggel megkínozta, katasztrófa, válság, tragédia, életfogytiglan – háttérnek, hogy az ember ne érezze magát egyedül.

Sokan ennek ellenére csodálkoznak, miért forgolódnak, horkolnak az ágyban álmatlansággal küzdve, rémálomtól gyötörve!

Ha csökkenti az alvásidőt, a testi vagy a lelki egészsége sínyli-e meg inkább?


Képzelje el, hogy az elmúlt 50 év alatt nagyjából 1,5-2 órával csökkent a napi alvásunk mennyisége! Nos, ismerve az evolúció sebességét, eléggé sejthető, hogy ezt a gyorsaságot a szervezetünk képtelen megszokni. Ma még mindig 7-8 óra alvásra volna szüksége az egészséges, felnőtt emberek 90%-ának!

Ha kevesebbet alszik, mint amennyi igénye volna, akkor először a teste piheni ki magát, az a szakasz viszont, amikor az élmények feldolgozása történik, az álom szakasza csorbát szenved. És képződik néhány olyan stresszgöb, amik feldolgozására nem jut idő. Aztán keletkezik még több ilyen. Egyre többen lesznek és egyre nagyobbak.
Látott már pók által bebugyolálni bogarakat? Nagyjából így néznek ki a feldolgozatlan, konzervált stresszgöbök is a tudatában. Amik lassanként zavarni kezdik a hétköznapjait. A lelki bajok így kihatással lesznek a testi egészségére is, hiába regenerálódik éjjel a teste, az egy idő után kevés lesz.

Szóval érdemes elkezdenie kicsomagolni a pókhálóból a bogarakat, oldania a stresszt, figyelni a lelki egészségre és rendesen aludni! Ha viszont nem képes rá, hogy növelje alvással töltött óráinak számát, legalább arra ügyeljen, hogy pihentető legyen az a kevés idő, amit rászán!

Mit tegyen, mire figyeljen?

Alapvetően két dolgon tud változtatni a jó alvás érdekében: szokásain és környezetén. 
Így változtasson szokásain:

1. Délután 14 óra után nincs koffein! (Koffein nemcsak a kávéban, az energiaitalokban, hanem a fekete teában, a csokoládéban és sok fejfájás elleni tablettában is megtalálható.)
2. 3 órával lefekvés előtt nincs evés és sportolás! Mert mindkettő igénybe veszi a szervezet energiafolyamatait, tehát nehezebb az ellazulás.
3. 1 órával lefekvés előtt nincs ivás! Figyeljen rá, hogy ne töltse tele a hólyagját lefekvés előtt!
4. 1 órával lefekvés előtt nincs tévézés és számítógépezés! 
5. Az ágyat kizárólag alvásra és szexre használja! Tilos itt dolgozni vagy enni!

Ezekre a körülményekre figyeljen oda:

1. A hálószoba legyen hűvös, az ágy és a paplan pedig meleg!
2. A háló legyen sötét és csendes! A váltakozó külső zajoknál (szomszédok) jobb a monoton hang, úgyhogy hallgasson fülhallgatóval relaxációs vagy klasszikus zenét!

A blogbejegyzést pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

Kolozs Andrásné - 2017. augusztus 15., Kedd 22:46

"A blogbejegyzést pszichológus küldte be"? Tényleg? A kategorikus parancsok és tiltások nem épp erre utalnak! És neve mért nincs neki? Inkább egy kevéssé tehetséges újságírónak tűnik! Meglehetősen egyedi képet vetít elénk ez az 'álmatlansággal küzdve horkolnak' dolog! De leginkább azon akadtam ki, hogy "1 órával lefekvés előtt nincs ivás!" Haljunk szomjan, csak mert egy önjelölt tanácsadó azt mondja? Most kerítsek egy urológusos cikket, ami az ivás fontosságát húzza alá?


david - 2019. május 17., Péntek 15:09

Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmy-chooshoes.us/
Jordan 11 http://www.jordan-11.us/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
Adidas UK http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Fila http://www.fila.in.net/
Golden Goose Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Supreme Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Puma Shoes http://www.pumacanada.ca/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Bape Shirt http://www.bape.org.uk/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstocksandalssale.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Goyard Handbags http://www.goyard-bags.us/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Coach Purses http://www.coachbags.ca/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
KD 10 http://www.kd-11.us.org/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Vibram Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Kate Spade Purses http://www.katespade-purses.us.com/
Jordan Outlet http://www.jordanshoesoutlet.us/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
Birkenstock Canada http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Aike Air Max 270 http://www.nikeairmax720.us/
Asics Kayano http://www.asicsrunningshoes.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Bvlgari Sunglasses http://www.bvlgaris.us/
Nike Shox http://www.nikeshoxwomen.us/
Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Longchamp Outlet http://www.longchampbags-outlet.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Vibram http://www.vibram.us.org/
Karen Millen UK http://www.karenmillendresses.co.uk/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Adidas http://www.adidascanadashoes.ca/
Birkenstock Canada http://www.birkenstock-canada.ca/
Ecco Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Kate Spade Bags http://www.katespadecanada.ca/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Steph Curry http://www.curry5.ca/
Pandora Earrings http://www.pandoraofficialsite.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflop.org.uk/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Converse High Tops http://www.converse-uk.co.uk/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstockuk.org.uk/
Asics Running Shoes http://www.asicscanada.ca/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Skechers Shoes http://www.skechersshoes-outlet.us/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Red Bottoms http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Converse High Tops http://www.converses.us/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagasneakers.us/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Coach Purses http://www.coachbags.co.uk/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomon.in.net/
Salvatore Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Nike Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanada.ca/
Burberry Scarf http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/
Fred Perry Shoes http://www.fredperry.us.org/
Adidas Superstar http://www.adidas-outlet.ca/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Golden Goose Superstar http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Nike CA http://www.nikeairmaxca.ca/
Birkenstock http://www.birkenstockoutlet.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersoutlet.us/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Pandora Rings http://www.pandorarings.us/
Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottomshoes.us/
New Balance Women http://www.newbalanceshoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Calvin Klein UK http://www.calvinklein.org.uk/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us.org/
Champion http://www.championhoodie.co.uk/
MCM http://www.mcmbags.us/
Bape Shorts http://www.bapeshirt.us/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Toms Womens Shoes http://www.toms-shoes.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Bape Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Swarovski Crystal http://www.swarovskijewelry.us/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
Cartier Bracelet http://www.cartier.us.org/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Air Max 270 http://www.airmax-2019.us/
ED Hardy Dress http://www.edhardyclothing.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/
Bape Shark Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Champion Hoodie http://www.championsweatshirt.us.com/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Off White Sneakers http://www.off-white.us.org/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Louboutin Trainers http://www.louboutintrainers.co.uk/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Vans Shoes http://www.vansslipon.us/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Coach Purses http://www.coach-bags.us/
Mont Blanc Pen http://www.mont-blancpens.us/
Kate Spade Canada http://www.katespadebags.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Louboutin Shoes http://www.louboutinredbottoms.us/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Vans http://www.vanscanada.ca/
Champion Hoodie http://www.champion-canada.ca/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Pandora Bracelet http://www.pandoras.us/
New Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Longchamp http://www.longchamp-canada.ca/
Suicoke http://www.suicoke.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sale.us/
Coach http://www.coachbags.us/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK