=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

5 megoldási lehetőség, ha úgy érzed mobbing áldozata vagy
ONLINEPSZICHOLÓGIA
ONLINEPSZICHOLÓGIA
- 2017. 03. 10. 16:18

puzzle.png

 Amikor tudatosodni kezd valakiben, hogy mobbing célpontjává vált, az egyik legnehezebb lépés beismernie, hogy az eset nem véletlen. Máshogy fogalmazva: ő is tehet arról, hogy mások úgy érzik terrorizálhatják, vagyis benne is rejlik egyfajta „áldozati” attitűd. A csoport szélére való sodródást okozhatja valamilyen antiszociális hozzáállás (az együttérzés hiánya, fölényesség, gátlástalanság), esetleg a csoport (hallgatólagos) szabályainak elutasítása is.

 1. helyzetfelismerés és a probléma azonosítása

Amikor „leesik a tantusz”, hogy megkülönböztetett elbánásban van részünk, az már az első lépést jelenti a megoldás felé vezető úton. Érdemes ezen a ponton kissé megállni, felmérni a kialakult helyzetet és elgondolkozni azon, hogy mi vezetett idáig. Itt kerülhet sor annak értékelésére, hogy kinek a segítségére lehet számítani a helyzet megoldásában (valamely vezető, közvetlen munkatársak stb.), illetve, hogy van-e lehetőség és mi magunk felkészültek vagyunk-e egy esetleges tisztázó beszélgetésre.

2. önelemzés és magunk fejlesztése

Ha az első pontban arra jutottunk, mi is hibásak vagyunk a kialakult helyzetben, ne ragadjunk bele az önostorozásban, inkább keressük meg a lehetőségeket, hogyan fejleszthetjük magunkat. Gyakori, hogy a mobbing oka nem a mások, hanem a magunk irányában fellehető hiányosság, úgy mint az önbizalom, az érdekképviselet, a magabiztosság vagy a nemet mondani tudás hiánya. Ez az ún. „gyenge láncszem” effektus, amely kiváltja a többiekből azt, hogy maguk alá gyűrjenek vagy éppen kihasználjanak.

Keressünk módszereket és segítőket a kitűzött cél eléréséhez, amely lehet az önbizalmunk, asszertivitásunk növelése, vagy olyan kvalitások kifejlesztése mint az érzelmeink kifejezésének készsége, a jogtalan igények elutasításának képessége vagy a kritika elviselésére való felkészültség.

3. kommunikáció, áthelyezés, munkahelyváltás

A mindennapi munkahelyi viselkedésünkben véghezvitt fokozatos változásokon túl érdemes megpróbálkozni a konkrét konfliktusforrások azonosításával és megbeszélésével is. Ez azonban csak akkor fog célhoz vezetni, ha a munkatársak is készek az együttműködésre, a változ(tat)ásra. Sarkalatos pont a mobbing megoldásában a vezetőség hozzáállása, hiszen kifejezetten gyakori eset, hogy a hibás irányítás oka a munkahelyi terror kialakulásának.

Ha a probléma helyi megoldása lehetetlennek tűnik, érdemes elgondolkodni azon, hogy a cégen belül áthelyezést kérünk vagy másik állás után nézünk. Ez utóbbi esetben azonban nagyon fontos, hogy tanuljunk az eset során felszínre került információkból, hiszen ellenkező esetben könnyen előfordulhat, hogy a korábbihoz hasonló helyzetben találjuk magunkat.

A blogbejegyzést ONLINEPSZICHOLÓGIA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

sandra - 2019. május 16., Csütörtök 16:53

Salomon Xa Pro 3d http://www.salomon-boots.us/
Red Bottom Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Burberry http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Birkenstock Canada http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Balenciaga Bags http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Supreme Shirt http://www.supremeshirt.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-canada.ca/
Coach Outlet http://www.coachbagsoutlet.us/
Balenciaga http://www.balenciagatrainers.co.uk/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
KD 11 http://www.kd-11.us.org/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Clarks Boots http://www.clarksshoes.org.uk/
Champion Sweater http://www.champion-canada.ca/
Supreme Shirt http://www.supreme-canada.ca/
Birkenstock http://www.birkenstock-sale.us/
Pandora Store http://www.pandorajewelrystore.us/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Converse Trainers http://www.converse-uk.co.uk/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Bvlgari Jewelry http://www.bvlgaris.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Bape Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Yeezy 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Goyard Wallet http://www.goyard-bags.us/
North Face Jacket http://www.northfacejacket.us.org/
Yeezy Boost http://www.yeezytrainers.co.uk/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Coach http://www.coachbags.ca/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Coach Wallet http://www.coachbags.co.uk/
Bape http://www.bapeshirt.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagashoes.ca/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanadas.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.us/
Karen Millen http://www.karen-millen.co.uk/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Off White Hoodie http://www.offwhitecanada.ca/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Supreme Hoodie http://www.supremes.us.org/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Skechers outlet http://www.skechersshoes-outlet.us/
Hydro Flask Sale http://www.hydroflask.us.org/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanada.ca/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Coach http://www.coach-bags.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Fila High Tops http://www.filashoes.co.uk/
Aike Air Max http://www.nikeairmax720.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockoutlet.us/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoraofficialsite.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
New Balance 574 http://www.newbalanceshoes.us/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Vibram Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Vans Canada http://www.vanscanada.ca/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
James Harden http://www.hardenvol3.us/
Asics Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Fila Sneakers http://www.filacanada.ca/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Nike Canada http://www.nikeairmaxca.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Karen Millen Outlet http://www.karenmillendresses.co.uk/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Air Jordan http://www.jordanshoesoutlet.us/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
MCM Handbags http://www.mcmbags.us/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Kate Spade Bags http://www.katespadecanada.ca/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
Pandora http://www.pandora.in.net/
Longchamp Handbags http://www.longchampbackpack.us/
Pandora Rings http://www.pandorarings.us/
Off White http://www.offwhites.us/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagasneakers.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Michael Kors Purse http://www.michaelkorspurse.us/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Off White Shirt http://www.off-white.us.org/
Asics Shoes http://www.asicscanada.ca/
Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Red Bottoms http://www.redbottoms.us.com/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomons.us/
Converse All Star http://www.conversecanada.ca/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
ED Hardy Jeans http://www.edhardyclothing.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengooses.us.org/
Fila Shoes http://www.fila.in.net/
Nike Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Mont Blanc Fountain Pen http://www.mont-blancpens.us/
Supreme http://www.supremeclothings.us.com/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Hydro Flask Sale http://www.hydro-flask.us/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Champion Sweatshirt http://www.championsweatshirt.us.com/
Adidas http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Jordan 11 Space Jam http://www.jordan11.org.uk/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Nike Shox Women http://www.nikeshoxwomen.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Air Max 270 http://www.airmax2019.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.org/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK