=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Miért kell a szülésélményt feldolgozni?
ONLINEPSZICHOLÓGIA
ONLINEPSZICHOLÓGIA
- 2017. 03. 10. 16:24

anyababa.jpg

 Napjainkban egyre nagyobb divattá válnak a lelki munka és a különféle területeken szervezett lelki oldást-előrelépést jelentő foglalkozások. Ennek az az oka, hogy lassan kezdünk rájönni: a testi és lelki megbetegedéseink egyik legfontosabb oka, hogy elfelejtjük feldolgozni az élményeinket. Legyenek jók vagy rosszak, gyorsan tovább lépünk vagy elsodor az élet, és csak évekkel vagy évtizedekkel később jövünk rá, hogy valami visszatart, valami szúr, valami esetleg akadályozza az emberi kapcsolatainkat.

 Tipikusan ilyen feldolgozandó élmény a szülés, amely a legtöbb nőnek életre szóló 
emlékeket ad. Felkavaró és nagy jelentőségű esemény ez, igazi beavatás, amely után már soha többet nem leszünk ugyanazok mint előtte. Sokan azt gondolják, hogy ezen az aktuson „csak túl kell esni”, „kit érdekel az a pár óra”, „csak pottyanjon ki az a gyerek és legyünk itthon” és többet már nem számít, pedig az utóbbi idők kutatásai bizonyítják: sajnos nem így van.

A szülés mélységesen felkavaró esemény az édesanyának, amely ráadásul egyszerre két idősíkon zajlik. Az érzékeny női lélek egyszerre éli át gyermeke születését és éli meg saját születését is. Ott kavarognak benne mindkettővel kapcsolatosan a minden esetben mélyen érintő érzelmek, amely szinte pattanásig feszíti lelke húrjait. Óriási lelki erő kell ahhoz hogy ezt végig éljük és egyszerre integráljuk a két sík eseményeit. Ha ezen felül a szülés problémás vagy az anyát valamilyen trauma éri (a legkevesebb, hogy hüvelyi szülés helyett császár lesz, de ennél sokkal súlyosabb élmények is előfordulhatnak sajnos), az események feldolgozásában rövidzárlat állhat be, amelyen az anya nagyon nehezen jut túl segítség nélkül.

A feldolgozatlan szülésélmény poszttraumás szindrómát, gyermekágyi depressziót okozhat, hosszú távon meghatározza az anya-gyermek kapcsolatot, kihat a szoptatás minőségére is. Nem beszélve a testi traumákról, amelyek elfogadása és begyógyítása külön erőfeszítéseket igényel és szintén, akár évekig tarthat. Ezek következményei is kihatnak az anya érzelmi kapcsolataira, többek között a párjával való összhangra és a szülői szerepvállalás zökkenőmentességére is.

A blogbejegyzést ONLINEPSZICHOLÓGIA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

karina - 2019. május 16., Csütörtök 09:47

Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Jimmy Choo Sandals http://www.jimmychooheels.us/
Air Max 90 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Supreme Shirt http://www.supremes.us.org/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydro-flask.us/
Off White http://www.offwhites.us/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Supreme Sweatshirt http://www.supremeshirt.us/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Goyard http://www.goyard-bags.us/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Asics http://www.asicsoutlet.us/
Converse High Tops http://www.converse-uk.co.uk/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockoutlet.us/
Michael Kors Purse http://www.michaelkors-bags.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezytrainers.co.uk/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Karen Millen Dresses http://www.karenmillendresses.co.uk/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Bape Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasboost.us/
Nike Shoes http://www.nikecanadashoes.ca/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Pandora Rings http://www.pandoracanadas.ca/
Pandora Store http://www.pandorajewelrystore.us/
Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Bottega Veneta Handbags http://www.bottegavenetas.us/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Red Bottoms http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Salvatore Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Fjallraven http://www.fjallraven.org.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Coach Handbags http://www.coachbags.co.uk/
Coach http://www.coachbagsoutlet.us/
Coach Bags http://www.coachbags.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.us/
Pandora Official Site http://www.pandoraofficialsite.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagashoes.ca/
Longchamp http://www.longchampbags-outlet.us/
ED Hardy Dress http://www.edhardyclothing.us/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmy-chooshoes.us/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Pandora Charms http://www.pandoraus.us/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Kate Spade Purses http://www.katespadebags.ca/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Salomon http://www.salomons.us/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxca.ca/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Vans Canada http://www.vanscanada.ca/
Pandora Rings http://www.pandoracanada.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Fila Shoes http://www.fila.in.net/
Puma http://www.pumacanada.ca/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Pandora http://www.pandoracanadarings.ca/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Burberry Bags http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Pandora Jewelry http://www.pandoras.us/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Coach http://www.coach-bags.us/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Swarovski http://www.swarovskijewelry.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockuk.org.uk/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.in.net/
Nike Shox Mens http://www.nikeshoxwomen.us/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Suicoke Sandals http://www.suicoke.us/
Aike Air Max http://www.nikeairmax720.us/
Christian Louboutin http://www.redbottomsshoes.us/
KD Shoes http://www.kd-11.us.org/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Nike Trainers http://www.airmax-270.co.uk/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Polo Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Yeezy 500 http://www.adidasnmdwomens.us/
North Face Vest http://www.northfacejacket.us.org/
Fitflop UK http://www.fitflop.org.uk/
Goyard Bags http://www.goyardcanada.ca/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Harden Vol 3 http://www.hardenvol3.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Bape Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Cartier http://www.cartier.us.org/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Supreme Shirt http://www.supreme-canada.ca/
Converse http://www.converses.us/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Nike Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Balenciagas http://www.balenciagasneakers.us/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/
Golden Goose Shoes http://www.goldengooses.us.org/
Kate Spade Handbags http://www.katespade-purses.us.com/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.polo-ralphlauren.ca/
New Balance Women http://www.newbalanceshoes.us/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Adidas Superstar http://www.adidascanadashoes.ca/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Asics Canada http://www.asicscanada.ca/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Nike Shoes http://www.airmax-720.us/
High Top Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Mont Blanc http://www.mont-blancpens.us/
Supreme Hoodie http://www.supremeclothings.us.com/
Supreme Shoes http://www.supremehoodie.co.uk/
Adidas Shoes For Men http://www.adidas-outlet.ca/
Birkenstock Canada http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Fila http://www.filacanada.ca/
New Jordans http://www.jordanshoesoutlet.us/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Mulberry http://www.mulberryhandbags.us/
Ferragamo Belt http://www.ferragamocanada.ca/


sandra - 2019. május 18., Szombat 08:54

Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Karen Millen UK http://www.karenmillendresses.co.uk/
Bape http://www.bape.org.uk/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Nike Air Max 90 http://www.airmax2019.us/
Kate Spade Bags http://www.katespadebags.ca/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Adidas NMD http://www.adidasboost.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
KD 11 http://www.kd-11.us.org/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottoms.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Supreme Hoodie http://www.supremehoodie.co.uk/
Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Supreme http://www.supremes.us.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagas.us/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Pandora Bracelet http://www.pandorajewelrystore.us/
Jordan Shoes http://www.jordanshoesoutlet.us/
Hydro Flask Stickers http://www.hydroflask.us.org/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Champion T Shirt http://www.championhoodie.us.com/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Pandora Rings http://www.pandorarings.us/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Pandora Charms http://www.pandora.in.net/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Fila http://www.fila.in.net/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Cartier http://www.cartier.us.org/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Asics Gel http://www.asicsrunningshoes.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Pandora http://www.pandoraus.us/
Nike Trainers http://www.airmax-270.co.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Nike Outlet http://www.nikecanadashoes.ca/
Golden Goose http://www.goldengooses.us.org/
Nike Air More Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralph-laurencanada.ca/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Salomon http://www.salomons.us/
Skechers Boots http://www.skechersoutlet.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydro-flask.us/
Converse Canada http://www.conversecanada.ca/
Longchamp Outlet http://www.longchampbags-outlet.us/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Womens Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Off White Shirt http://www.off-white.us.org/
Kevin Durant Shoes http://www.kd11.ca/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Off White Hoodie http://www.offwhitecanada.ca/
Fitflop Shoes http://www.fitflop.org.uk/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstocksandalssale.us/
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Nike Air Max http://www.airmax-720.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Swarovski Necklace http://www.swarovskijewelry.us/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Bottega Veneta http://www.bottegavenetas.us/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallravenkanken.us.com/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Adidas Shoes For Men http://www.adidas-outlet.ca/
Converse Sale http://www.converse-uk.co.uk/
Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Vans http://www.vanscanada.ca/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Off White http://www.offwhites.us/
Salomon Xa Pro 3d http://www.salomon-boots.us/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstockoutlet.us/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoras.us/
Giuseppe http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Vans http://www.vansoldskool.org.uk/
Coach Handbags http://www.coachbagsoutlet.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Air Max 270 http://www.airmax-2019.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
Balenciaga Bags http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Suicoke http://www.suicoke.us/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Champion Sweater http://www.champion-canada.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflopshoes.us/
Asics Running Shoes http://www.asicscanada.ca/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
Yeezy http://www.yeezytrainers.co.uk/
Coach Purses http://www.coach-bags.us/
Bape Shirt http://www.bapehoodie.co.uk/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Goyard Tote http://www.goyard-bags.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Puma Rihanna http://www.pumacanada.ca/
Louboutin Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Bvlgari http://www.bvlgaris.us/
Balenciaga http://www.balenciagasneakers.us/
Balenciagas http://www.balenciagashoes.ca/
Nike Air Max 97 http://www.nikeairmax720.us/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Supreme T Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Nike Shox Mens http://www.nikeshoxwomen.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.org.uk/
Curry 5 http://www.curry5.ca/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Kate Spade Bags http://www.katespadecanada.ca/
Vibram Five Fingers http://www.vibram.us.org/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
Nike http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Karen Millen Sale http://www.karen-millen.co.uk/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Skechers outlet http://www.skechersshoes-outlet.us/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmychooheels.us/
Coach Purses http://www.coachbags.ca/
Supreme Sweatshirt http://www.supremeshirt.us/
Kyrie 5 Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
New Balance http://www.newbalanceshoes.us/
Mizuno Golf http://www.mizunoshoes.org/
Nike CA http://www.nikeairmaxca.ca/
Goyard Wallet http://www.goyardcanada.ca/
MCM Backpack http://www.mcmbags.us/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK