=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Átnevelőtáborok - gyerekkínzás a gyerek érdekében 1.
OnlinePszichológia
OnlinePszichológia
- 2017. 03. 08. 13:57

Tábor.jpg

Elképesztő, hogy még napjainkban is vannak világszerte olyan intézmények, ahol azokat a gyerekeket próbálják erőszakkal „megjavítani” vagy „átnevelni”, akikről a szüleik azt gondolják, hogy ők elrontották a nevelésüket. Fura, hogy a felnőtt emberek képesek hinni abban, hogy évek, esetenként több mint egy évtized „munkáját”, az első érzékeny éveket pár hónapos, vagy néhány éves durvasággal át lehet alakítani.

A deviáns gyerekekhez való hozzáállás erősen hasonlít ahhoz az attitűdhöz, amelyet a társadalom a XVIII. század végégi tanúsított a pszichés betegekkel szemben: az egyetlen „gyógyeszköz” vagy nevelési lehetőség az agresszió, a megalázás, a szóbeli és tettleges bántalmazás volt a kezükben.

Hol romlik el egy gyerek?

A kamaszkor idején minden szülő érzi úgy legalább egyszer, hogy kicsúszott a kezéből a saját gyermeke, hogy elrontotta nevelést már a kezdetektől, hogy a gyereke gyűlöli őt, és hogy „jajjistenem, mi lesz ebből a gyerekből”. A legtöbb esetben nem kell nagyon megijedni, hiszen a kamaszkor a leválásról, a lázadásról, az értékelésről-kritizálásról és az önállósulásról szól.
Persze a különböző szülők tűrésküszöbe eltér, és a gyermekek kezében levő eszközrepertoár is nagyban függ a környezettől és társadalomtól, amiben nevelkedtek.

Az, hogy a gyermekkori fejlődés lépései vagy a kamaszkori csetlések-botlások szélsőségekbe torkollnak több hatás eredménye is lehet. A szülők egymás közötti és a gyermekkel kiépített viszonya, a gyermek esetleges veszteségei, a társai között elfoglalt helye, a tanárai nevelési módszerei és hozzáállása, valamilyen vallási vagy csoportbefolyás, a gyermek túlérzékenysége valamilyen pszichés hajlama stb.

Hogyan lehet megjavítani?

Tény, hogy nagyon félelmetes tud lenni, ha egy gyermek kamaszkori szélsőséges magatartást kezd tanúsítani, ön- és/vagy közveszélyessé válik, drogozni, inni kezd vagy úgy tűnik, hogy tönkreteszi a jövőjét (esetleg a családja jelenét). Sok mindent meg kell tudni tenni azért, hogy ezt elkerüljük, egy dolgot azonban biztosan nem: olyan bánásmódot tanúsítani vagy olyan bánásmódnak kitenni, amely egyaránt rombolja a testét és a lelkét.

A blogbejegyzést OnlinePszichológia pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

velia - 2019. február 1., Péntek 18:32

http://www.geox.us.com/ geox shoes
http://www.clarks.in.net/ clarks shoes
http://www.jordanretro11.us.org/ jordan 11
http://www.supreme-clothing.us.org/ supreme
http://www.mizuno.in.net/ mizuno
http://www.puma.in.net/ puma suede
http://www.nike-airmax2019.us.com/ nike shoes
http://www.timberlands.us.org/ timberland shoes
http://www.fjallravens.us.com/ fjallraven kanken backpack
http://www.boseheadphones.us/ bose soundlink mini
http://www.skechers-outlet.us.org/ skechers shoes
http://www.adidassuperstars.us/ adidas shoes
http://www.adidas-ultraboost.us.org/ adidas originals ultra boost
http://www.airmax-95.us.org/ nike air max 95
http://www.nikebasketballshoes.us.org/ nike basketball shoes
http://www.converseblanche.fr/ converse pas cher
http://www.jordan-4.us.org/ jordan shoes
http://www.northfacejacketoutlet.us.com/ north face jacket
http://www.adidasshoesoutlet.us.org/ adidas boost
http://www.salomon-shoes.us.org/ salomon boots
http://www.ultraboosts.us.org/ ultra boost
http://www.supreme.com.co/ supreme shirt
http://www.converseshoesoutlet.us.org/ converse outlet
http://www.adidasstansmith.us.org/ adidas stan smith
http://www.airmax-97.us.org/ air max 97
http://www.nike-chaussure.fr/ nike
http://www.stussyclothing.us.com/ stussy sweatshirt
http://www.adidas-chaussure.fr/ adidas yeezy
http://www.lebron16.us.org/ nike lebron
http://www.ecco.in.net/ ecco mens shoes
http://www.katespadepurses.us.org/ kate spade purses
http://www.newbalance574.us.org/ new balance outlet
http://www.nikeshoes-outlet.us.org/ nike shoes
http://www.nikeairmax2019.us.org/ nike air max
http://www.levis.us.com/ levis
http://www.adidaszxflux.us.org/ adidas zx
http://www.skechersboots.us.org/ skechers shoes
http://www.nmd.in.net/ adidas nmd
http://www.ninewestshoes.us.com/ nine west shoes
http://www.adidas-nmd.us.org/ nmd
http://www.chaussurefila.fr/ fila
http://www.yeezysupply.us.org/ adidas yeezy
http://www.katespade-handbags.us.org/ kate spade bags
http://www.coachbagsoutlet.us.org/ coach bags
http://www.nikebasketball.us.com/ mens basketball shoes
http://www.geox.us.org/ geox sneakers
http://www.chaussurebalenciaga.fr/ balenciaga
http://www.levis.us.org/ levis outlet
http://www.airmax-90.us.org/ nike air max women
http://www.northfaces.us.org/ north face coats
http://www.vansoldschool.fr/ vans
http://www.jordan11shoes.us.org/ air jordan xi
http://www.eccoshoesoutlet.us.org/ ecco outlet
http://www.chaussurejordan.fr/ chaussure jordan
http://www.jordan12.us.org/ jordan retro 12
http://www.salomons.us.org/ salomon
http://www.nikeairmaxshoes.us.org/ nike outlet
http://www.new-balance.us.com/ new balance outlet
http://www.ninewest.us.org/ nine west outlet
http://www.converses.us.org/ womens converse
http://www.bose.us.org/ bose
http://www.pumashoesoutlet.us.org/ puma outlet
http://www.stussy.com.co/ stussy outlet
http://www.yeezy-boost350.us.org/ adidas yeezy
http://www.chaussures-salomon.fr/ chaussure salomon
http://www.new-balance.fr/ new balance
http://www.braceletpandoras.fr/ bracelet pandora
http://www.fjallravenkanken.us.org/ fjallraven
http://www.airmax-270.us.org/ air max 270
http://www.katespadebags.us.org/ kate spade outlet
http://www.mizunoshoes.us.org/ mizuno running shoes
http://www.adidas-eqt.us.com/ adidas eqt
http://www.kd11.us.org/ kevin durant shoes



wilma - 2019. május 17., Péntek 13:20

Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.com/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Burberry Bags http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Jordan Outlet http://www.jordanshoesoutlet.us/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Salomon Shoes http://www.salomon-boots.us/
Golden Goose Trainers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.us.org/
Bottega Veneta Handbags http://www.bottegavenetas.us/
Air Max 97 http://www.airmax-2019.us/
Supreme T Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Asics Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Birkenstock http://www.birkenstock-canada.ca/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Fila http://www.filashoes.co.uk/
Bape Hoodie http://www.bape.org.uk/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Yeezy Trainers http://www.yeezy-boost.co.uk/
Balenciaga Canada http://www.balenciagashoes.ca/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
Giuseppe http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Mont Blanc http://www.mont-blancpens.us/
Yeezy 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Vans http://www.vansslipon.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Toms Boots http://www.toms-shoes.us/
Kate Spade Outlet http://www.katespadecanada.ca/
Fitflop Sandals http://www.fitflopsandals.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Pandora http://www.pandoracanada.ca/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
North Face Jacket http://www.northfacejacket.us.org/
Balenciagas http://www.balenciagasneakers.us/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
Yeezy 350 http://www.yeezytrainers.co.uk/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Giuseppe http://www.giuseppeshoes.us/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Off White http://www.off-white.us.org/
Mizuno Golf http://www.mizunoshoes.org/
Jordan 11 Space Jam http://www.jordan11.org.uk/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
KD 10 http://www.kd-11.us.org/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Adidas Shoes Women http://www.adidas-outlet.ca/
Supreme T Shirt http://www.supremeshirt.us/
Goyard Wallet http://www.goyardcanada.ca/
Longchamp Backpack http://www.longchampbags-outlet.us/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Off White Hoodie http://www.offwhitecanada.ca/
Yeezy Shoes http://www.adidasyeezy.ca/
Golden Goose Shoes http://www.goldengooses.us.org/
Fitflops Clearance http://www.fitflopshoes.us/
Suicoke Shoes http://www.suicoke.us/
New Balance Shoes http://www.newbalanceshoes.us/
Longchamp Tote http://www.longchampbackpack.us/
Pandora http://www.pandoraus.us/
Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Adidas Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Louboutin Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
ED Hardy Shirt http://www.edhardyclothing.us/
Hydro Flask Stickers http://www.hydro-flask.us/
Vibram 5 Fingers http://www.vibram.us.org/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Jordan Canada http://www.jordanshoes.ca/
Champion Hoodie Canada http://www.champion-canada.ca/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Polo Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.in.net/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Vans http://www.vanscanada.ca/
Coach Handbags http://www.coachbags.ca/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Supreme Hoodie http://www.supremes.us.org/
Asics http://www.asicsrunningshoes.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockoutlet.us/
Coach Outlet http://www.coach-bags.us/
Nike Shoes http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Off White http://www.offwhites.us/
Jordan Shoes http://www.jordan-11.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Pandora Charms http://www.pandora.in.net/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
KD Shoes http://www.kd11.ca/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Nike Outlet http://www.nikecanadashoes.ca/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Bvlgari Bracelet http://www.bvlgaris.us/
Lebron 15 http://www.lebron16.ca/
Supreme Hoodie http://www.supremehoodie.co.uk/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Champion http://www.championhoodie.co.uk/
Nike Shox Women http://www.nikeshoxwomen.us/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Balenciaga UK http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Curry 6 http://www.curry5.ca/
Lebron http://www.lebron-16.us.org/
Karen Millen http://www.karenmillendresses.co.uk/
Kyrie 5 http://www.kyrie5-shoes.us/
Pandora Rings http://www.pandoraofficialsite.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockuk.org.uk/
Vibram Five Fingers http://www.vibram-fivefingers.us/
Adidas Superstar http://www.adidascanadashoes.ca/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.org.uk/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Nike Air Max http://www.airmax-270.co.uk/
Bape http://www.bape-hoodie.us/
Converse All Star http://www.converse-uk.co.uk/
Salomon Shoes http://www.salomon.in.net/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Michael Kors Bags http://www.michaelkorspurse.us/
Pandora Charms http://www.pandorarings.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Calvin Klein http://www.calvinklein.org.uk/
Coach Handbags http://www.coachbagsoutlet.us/
Adidas Stan Smith http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Fjallraven http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Nike http://www.nikeairmaxca.ca/
Christian Louboutin http://www.redbottomsshoes.us/
Nike Air Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Coach Crossbody Bags http://www.coachbags.co.uk/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
Nike Air Max 720 http://www.airmax-720.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Fila http://www.fila.in.net/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstocksandalssale.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK