=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Pánik a fürdőruhaszezonban
Czecz Fruzsina
Czecz Fruzsina
- 2017. 03. 17. 12:52

szőke.jpg

Javában tombol a nyári hőség, az év legmelegebb napjait éljük. Itt a szabadságok, a pihenés ideje, aki teheti, strandra, vízpartra megy. Mindegy, hogy egy rövid balatoni hétvégére készülünk, vagy egy több hetes karibi körútra: a fürdőruha kötelező kellék a táskában. Megszabadulni a szoknyáktól, nadrágoktól, blúzoktól és úszódresszbe, könnyű bikinibe bújni? Ez sokakban (főként a hölgyekben) aggodalmat hív elő.

Az év őszi, téli időszakában, az ünnepek alatt és a hideg estéken sok alkalom nyílik az összejövetelekre, az együtt töltött hatalmas vacsorákra. Tudjuk, hogy „bűnözünk”, de olyan messzinek tűnik még a verőfényes nyári strandolás, hogy nem vonjuk meg magunktól a töltött káposzta – bejgli menüsort. A tavaszi újságokban aztán megírják a méregtelenítő kúrák fontosságát, a böjtölés jótékony hatását testre és lélekre. Májusban kezdődnek a melegebb napok, előkerülnek a lengébb ruhák, és láthatóvá válik a karácsonyi, húsvéti sütés-főzések nyoma…


Az igazi strandszezon június közepétől indul be, vége az iskolai tanévnek, a családtagok szabadságot vesznek ki, és eltöltik a jól megérdemelt pihenésüket. A nők többsége csomagolás közben a fejéhez kap: De mit veszek majd fel?! Ezzel elkezdődik a turbódiéták időszaka, minden, fogyással kecsegtető módszer jó baráttá válik. Az újságok és az internetes cikkek naponta harsogják az újabb módszereket: egy hét alatt egy ruhaméret fogyás, 5 nap alatt mínusz 3 kiló, stb.

Mielőtt azonban rohannánk a gyógyszertárba, drogériába a legújabb csodát ígérő tablettákért, és felvásárolnánk a drága külföldi élelmiszereket a különleges receptek elkészítéséhez, álljunk meg a tükör előtt néhány percre! Legyünk úrrá a pánikon és az elégedetlenkedésbe fektetett energiát inkább fordítsuk kreativitásba! Ma már számos csatornán és újságban láthatunk „átalakító” rovatokat. Itt valódi, hús-vér emberek a szereplők, nem az amerikai topmodellek retusált fényképével találkozunk. Érdemes ellesni néhány trükköt, hiszen egy jól megválasztott szabásvonal, egy helyesen használt fehérnemű, vagy csupán egy új hajszín is fantasztikus változást hozhat.

A hihetetlen fogyást ígérő diéták többsége valóban hihetetlen, ráadásul egészségünkre is veszélyes lehet. A drasztikus váltás nagyon megterheli a szervezetet, és az eredmény is tiszavirág életű. A villám fogyókúrák nem csak fizikailag, de lelkileg is nagy munkát igényelnek. Az egyhangú diéták vagy a koplalás közben lehangoltak, fáradékonyak leszünk, és az önsanyargatás büntetéssé válhat. Nagy csalódásban lehet része annak, aki az elért fogyás után azt veszi észre, hogy folyamatosan visszaugranak rá a kilók, amiktől már egyszer megszabadult. A villámdiéták során nem alakul át a szervezet háztartása, nem épülnek-formálódnak az izmok. Könnyen megereszkedhet a bőr a gyors változás miatt, és ez csak fokozza a csalódást.

Könnyen előfordulhat, hogy a szépülni vágyó személy magát kezdi hibáztatni, amiért nem éri el a kívánt célt, vagy idő előtt feladja a fogyókúrát. Ez egyszerűen kiküszöbölhető, ha nagyon lassú, fokozatos életmódváltást teszünk. Így mindig csak a következő, kis célt kell kipipálni, nem szokatlan rohamtempót diktálni a testnek. A fogyókúra, a kilók elleni küzdelem 150 éves múltra tekint vissza, így volt idő arra, hogy mindig újabb és újabb praktikákat, módszereket kísérletezzenek ki. Mindent gyorsan szeretnénk elintézni, mindennek azonnal szeretnénk látni az eredményét – ezért születhettek meg a villámdiéták.

Ha azonban a turbó fokozat helyett hosszú és egészséges életre vágyunk, a fogyókúrát is ilyen szempontok alapján válasszuk! Nyaralás alatt sem kell feladni az egészséges életmódot: grill húsok, zöldségek, gyümölcsök hegye vár mindenkit, és a sportolásra is ez a legalkalmasabb idő. Néhány kiló súlyfelesleg esetén a „csodadiéták” helyett sokkal jobb szolgálatot tesz egy rafinált fürdőruha és strandkendő. Önbizalom garantálva! Ha egy elégedett, mosolygó ismerős köszön vissza a tükörből, szorongás és önkínzás nélkül a kilók is könnyebben lemennek.

A blogbejegyzést Czecz Fruzsina pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

jennifer - 2019. május 16., Csütörtök 19:56

KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengoosesneakers.ca/
Jordan 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallravenkanken.us.com/
Kevin Durant Shoes http://www.kd11.ca/
Bape Hoodie http://www.bapecanada.ca/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Converse All Star http://www.conversecanada.ca/
Asics Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Longchamp Tote http://www.longchampbags-outlet.us/
Balenciaga http://www.balenciagasneakers.us/
Burberry http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Michael Kors Bags http://www.michaelkorspurse.us/
Fitflop Boots http://www.fitflop.org.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Jimmy Choo Heels http://www.jimmychooheels.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Puma Canada http://www.pumacanada.ca/
Ecco Golf Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Balenciaga Runners http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
Coach Handbags http://www.coach-bags.us/
Nike Shoes http://www.nikeuptempo.us/
Birkenstock Sale http://www.birkenstockoutlet.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Birkenstock Sale http://www.birkenstocksandalssale.us/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanadarings.ca/
Pandora Rings http://www.pandoraus.us/
Converse Trainers http://www.converse-uk.co.uk/
Champion Clothing http://www.champion-canada.ca/
Balenciaga Bags http://www.balenciagashoes.ca/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Karen Millen Outlet http://www.karenmillendresses.co.uk/
Air Max http://www.airmax-720.us/
New Balance Mens http://www.newbalanceshoes.us/
Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Converse http://www.converses.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/
Golden Goose Superstar http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Fred Perry http://www.fredperry.us.org/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Champion http://www.championsweatshirt.us.com/
Yezzys http://www.yeezytrainers.co.uk/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Salomon Gtx http://www.salomon-boots.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoraofficialsite.us/
Red Bottoms http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Coach http://www.coachbags.ca/
Bape Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Jimmy Choo http://www.jimmy-chooshoes.us/
Nike Air Max http://www.nikeairmaxca.ca/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Yeezy Boost http://www.adidasyeezy.ca/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Off White T Shirt http://www.offwhites.us/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us.org/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
Fila http://www.filacanada.ca/
Clarks UK http://www.clarksshoes.org.uk/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.org.uk/
MCM Backpack http://www.mcmbags.us/
Vans Old Skool http://www.vanscanada.ca/
Red Bottoms http://www.louboutinredbottoms.us/
Louboutin Heels http://www.louboutintrainers.co.uk/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Fila Shoes http://www.fila.in.net/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Air Max 95 http://www.airmax2019.us/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Supreme T Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/
Adidas Superstar http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengooses.us.org/
ED Hardy Dress http://www.edhardyclothing.us/
Pandora Jewelry http://www.pandorarings.us/
Yeezy 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Nike Shoes http://www.nikeshoxwomen.us/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Adidas Shoes http://www.adidascanadashoes.ca/
Polo Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Bape Hoodie http://www.bape.org.uk/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Burberry Bags http://www.mulberryhandbags.us/
Steph Curry Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamocanada.ca/
Polo Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Nike Lebron http://www.lebron16.ca/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Kate Spade Outlet http://www.katespadebags.ca/
Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Supreme Clothing http://www.supremeshirt.us/
Mizuno Running Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoose-shoes.us/
North Face Outlet http://www.northfacejacket.us.org/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Swarovski Crystal http://www.swarovskijewelry.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.in.net/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockuk.org.uk/
Bape Shirt http://www.bapeshirt.us/
Jordan 11 http://www.jordan-11.us/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Hydro Flask Sale http://www.hydro-flask.us/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Longchamp Outlet http://www.longchamp-canada.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandoracanadas.ca/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Cartier Love Ring http://www.cartier.us.org/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Salomon Running Shoes http://www.salomon.in.net/
Nike Shoes http://www.nikecanadashoes.ca/
Vans Shoes http://www.vansslipon.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.org/
Nike Trainers http://www.airmax-270.co.uk/
Air Max 90 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Jordan 12 http://www.jordan11.org.uk/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-supply.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Michael Kors Purse http://www.michaelkors-bags.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
Asics http://www.asicscanada.ca/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.us.com/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Goyard Wallet http://www.goyard-bags.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagas.us/
Five Finger Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.us/
Adidas http://www.adidas-outlet.ca/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Coach Wallet http://www.coachbags.co.uk/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Yeezy Boost http://www.yeezy-boost.co.uk/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK