=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Dehát túlélte... most mi baja? A posszttraumás stresszről
Velez Csaba
Velez Csaba
- 2017. 02. 25. 22:50

Kék.jpg

Ha valamilyen tragikus esemény történik – baleset, rablás, katasztrófa – amelynek tanúja vagyunk vagy érint minket, mélységeiben megrázza az embert. Az ember azt gondolná, hogy ha lezajlik, és túléltük, akkor már minden rendben van, pedig sajnos az ott és akkor megélt élményeket gyakran még hosszú idő, és kemény lelki munka feldolgozni.


Ha az ember örül, hogy túl van rajta, és nem fordít figyelmet az esetleges lelki sérülésekre, kialakul nála a poszttraumás stressznek nevezett állapot, ami bizony arra kényszeríti, hogy oldja fel és tegye el a megfelelő helyre a lelkében az élményt és a kapcsolódó érzelmeit.

Nem mindenkinél alakul ki


Az emberek kb. kétharmadét éri az élete során olyan súlyos trauma, amely mérföldkövet jelent az egész életfolyamában (gyökeres változásokat okoz a lelkében, személyiségében, esetleg az életútjában vagy életvitelében). A poszttraumás stressz szindróma tüneteit azonban csak ezek kb. 10%-ánál figyeltek meg.

A relatíve alacsony arány oka az, hogy a szindróma tüneteit elsősorban az élmények feldolgozatlansága okozza. Azok a leghajlamosabbak belebetegedni egy-egy megrázó élménybe, akiknek nincsenek kialakult útjai és módszerei az élményeik feldolgozására, esetleg inkább elfojtanak érzéseket, mintsemhogy törődjenek velük, megéljék őket.

Egyéb pszichiátriai „gyengeségek” fokozhatják a hajlamot

Ha valaki depressziós vagy depresszióra hajlamos, kialakult pánikbetegsége vagy egyéb pszichiátria betegsége van, az nagyon megnehezíti, hogy egy sokkoló, felkavaró élménnyel megküzdjön, és nagyobb eséllyel alakul ki nála a poszttraumás stressz. A gyenge lábakon álló lelki stabilitás, az önbizalom hiánya, a gyenge stressztűrő képesség mind-mind fokozhatja a trauma feldolgozásának nehézségeit.

Olyan pszichiátriai kórképek, amelyekben a beteg amúgy is elszigetelődött, beforduló, nehezen megnyíló vagy képtelen megosztani az érzelmeit, szintén hajlamosító tényezőt jelentenek, hiszen a negatív érzések megosztása, az élmény kibeszélése nagyon fontos lépés annak feldolgozása felé, és segíthetne megelőzni a poszttraumás stressz kialakulását..

A blogbejegyzést Velez Csaba pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

wuyan37 - 2019. április 18., Csütörtök 16:08

http://www.yeezy-950.us/ yeezy 950
http://www.salomon.us.org/ salomon boots
http://www.goyards.ca/ goyard bag
http://www.nikeairmax90.ca/ air max
http://www.skechers-shoe.us.com/ skechers outlet
http://www.nike--trainers.org.uk/ nike
http://www.yeezyboost-350v2.fr/ yeezy
http://www.yeezy-500.us/ yeezy shoes
http://www.jordan-retro11.us.com/ jordan 7
http://www.jordan11.us.com/ jordan 11
http://www.adidasnmds.us/ adidas originals nmd
http://www.red-bottoms.us.org/ red bottoms
http://www.pandora--jewelry.us.org/ pandora
http://www.bijoux-pandora.fr/ pandora bracelet
http://www.adidas-nmd.fr/ Adidas Nmd
http://www.adidaseqt.us.org/ adidas originals eqt
http://www.monclerjacket.us/ moncler
http://www.vans--shoes.us.com/ vans
http://www.golden-goosesneakers.us.com/ golden goose shoes
http://www.giuseppezanottis.us/ giuseppe zanotti
http://www.adidascanada-shoes.ca/ adidas superstar
http://www.nike-vapormax.ca/ nike air vapormax flyknit
http://www.philipppleinoutlet.us/ philipp plein t shirt
http://www.adidastrainers-uk.co.uk/ adidas uk
http://www.zxflux.us/ zx flux
http://www.uggboots-outlet.us/ uggs for women
http://www.jordan-11.fr/ jordan 11
http://www.goyard.org.uk/ goyard wallet,goyard london
http://www.fila-shoes.us/ fila shoes womens
http://www.fjallravenkankens.us/ fjallraven
http://www.adidasyeezyboost.fr/ adidas yeezy
http://www.bijouxpandoras.fr/ pandora
http://www.curry-5shoes.us/ curry 4
http://www.mizuno-shoes.us/ mizuno wave rider
http://www.jordan-11.co.uk/ jordan 11
http://www.redbottomslouboutinshoes.us.com/ louboutin
http://www.nikeairmax270.ca/ air max
http://www.chaussure-adidas.fr/ adidas chaussure
http://www.goldengoosesale.us/ golden goose
http://www.katespades.ca/ kate spade outlet
http://www.nmd.us.org/ nmd
http://www.uggsforwomen.us/ ugg boots
http://www.katespade-bags.us/ kate spade bags
http://www.nike-canada.ca/ nike canada
http://www.adidas--trainers.org.uk/ adidas trainers
http://www.monclers.ca/ moncler sale
http://www.adidaschaussure.fr/ adidas superstar
http://www.ugg-pascher.fr/ ugg outlet
http://www.pandorajewelrycharms.org.uk/ pandora rings
http://www.newjordans.in.net/ new jordans
http://www.louboutin-shoesuk.co.uk/ louboutin shoes
http://www.goldengoosesneakerssale.us/ golden goose
http://www.fitflop-shoes.ca/ fitflop boots
http://www.salomonboots.co.uk/ salomon boots
http://www.nikeuktrainers.co.uk/ nike air max 95
http://www.pandoraukcharms.org.uk/ pandora uk
http://www.goyardhandbags.us/ goyard wallet
http://www.birkenstock.com.co/ birkenstock sandals
http://www.uggboots-uk.co.uk/ ugg uk
http://www.balenciaga.us.org/ balenciaga bag
http://www.goyard.in.net/ goyard wallet
http://www.yeezys.fr/ yeezy boost
http://www.ultraboost-uncaged.us/ ultra boost
http://www.birkenstock-sandals.ca/ birkenstock canada
http://www.moncler-uk.co.uk/ moncler jacket mens
http://www.skechers-shoes.ca/ skechers boots
http://www.jordan11shoes.us.com/ jordan shoes
http://www.fjallravenkanken-backpack.us/ fjallraven kanken backpack
http://www.airmax-2019.us.com/ air max 95
http://www.nmds.ca/ yeezy boost 350
http://www.jordan--shoes.us.com/ jordan retro
http://www.lebron-16shoes.us/ lebron 16
http://www.pandoras.in.net/ pandora charm
http://www.bottesugg.fr/ bottes ugg
http://www.nike-basketballshoes.us.com/ curry 5
http://www.airjordan11.fr/ jordan
http://www.salomon-chaussures.fr/ salomon speedcross
http://www.air-max.us/ air max
http://www.mizunos.us/ mizuno running shoes
http://www.balenciagas.ca/ balenciaga shoes
http://www.monclers.fr/ moncler doudoune
http://www.pandora-jewelrys.ca/ pandora charm
http://www.nikebasketballshoes.us/ basketball shoes
http://www.skechers.in.net/ skechers sandals
http://www.red-bottoms.ca/ red bottoms
http://www.adidasshoes-outlet.us/ adidas gazelle
http://www.nikeairmax.fr/ nike air max
http://www.pandora-bracelet.fr/ bracelet pandora
http://www.chaussure-yeezy.fr/ yeezy boost 350 v2
http://www.jordan11.ca/ jordan 11
http://www.nikeoffwhite.us.com/ off white clothing
http://www.bracelet-pandora.fr/ pandora bracelet
http://www.chaussuresalomon.fr/ chaussure salomon
http://www.long-champs.us.com/ longchamp
http://www.yeezy-750.us/ yeezy boost 750
http://www.adidaszxflux.us/ zx flux
http://www.chaussuresskechers.fr/ skechers femme
http://www.monclers.us.com/ moncler
http://www.redbottoms-shoes.us.org/ red bottoms
http://www.kd11shoes.us/ kd shoes
http://www.christianlouboutins.ca/ louboutin
http://www.jordanretro11.in.net/ jordan shoes
http://www.pandoraukrings.co.uk/ pandora uk
http://www.pandora--jewelry.co.uk/ pandora charms
http://www.chaussurelouboutinpascher.fr/ chaussure louboutin
http://www.yeezy--shoes.co.uk/ yeezy shoes
http://www.kd11-shoes.us/ kd shoes
http://www.kate-spadepurses.us/ kate spade purses
http://www.red-bottoms.org.uk/ christian louboutin
http://www.longchampbags.ca/ longchamp handbags
http://www.adidasyeezyshoes.co.uk/ adidas yeezy
http://www.nike-airmax.ca/ nike air max
http://www.airmax90.fr/ nike air max 97
http://www.nikeairmax-2019.us.com/ nike air max 270
http://www.yeezyshoes.ca/ yeezy shoes
http://www.adidasboostoutlet.us/ adidas shoes
http://www.balenciagas.co.uk/ balenciaga shoes
http://www.yeezy.in.net/ yeezy boost 350 v2
http://www.salomonshoes.ca/ salomon shoes
http://www.pandorajewelrycharms.ca/ pandora jewelry
http://www.giuseppezanottisneakers.us/ giuseppe zanotti sneakers
http://www.philipppleins.us/ philipp plein shoes
http://www.redbottom-shoes.co.uk/ louboutin shoes
http://www.filas.us.org/ fila shoes womens
http://www.nikeoffwhiteshoes.us/ off white clothing
http://www.katespades.co.uk/ kate spade outlet
http://www.doudoune-moncler.fr/ moncler doudoune
http://www.christianlouboutins.fr/ louboutin homme
http://www.lebron16-shoes.us/ lebron
http://www.pandoracanadacharms.ca/ pandora bracelet
http://www.uggslippers.ca/ ugg canada
http://www.adidaseqtsupportadv.us/ eqt
http://www.ultra-boost.ca/ adidas boost
http://www.adidas--yeezy.co.uk/ yeezy trainers


wilma - 2019. május 18., Szombat 02:44

Salomon Boots http://www.salomons.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Bape http://www.bape.org.uk/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanada.ca/
Christian Louboutin http://www.redbottoms.us.com/
Balenciaga http://www.balenciagasneakers.us/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-boost.co.uk/
Bvlgari Ring http://www.bvlgaris.us/
Pandora Charms http://www.pandora.in.net/
Adidas Superstar http://www.adidasboost.us/
ED Hardy Shirt http://www.edhardyclothing.us/
Pandora Charms http://www.pandoras.us/
Asics Kayano http://www.asicsrunningshoes.us/
Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Aike Air Max 270 http://www.nikeairmax720.us/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Nike KD http://www.kd11.ca/
Michael Kors Wallet http://www.michaelkorspurse.us/
Hydro Flask 40 OZ http://www.hydroflask.us.org/
Lebron Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Birkenstock http://www.birkenstockuk.org.uk/
Golden Goose Superstar Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Nike Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Off White T Shirt http://www.offwhites.us/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Louboutin Shoes http://www.redbottomsshoes.us/
Nike Air Max 95 http://www.airmax-270.co.uk/
Calvin Klein Bikini http://www.calvinklein.org.uk/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Bape Shorts http://www.bapecanada.ca/
Supreme Hoodie http://www.supremeshirt.us/
Adidas Superstar http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Supreme Clothing http://www.supremeclothings.us.com/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Puma http://www.pumacanada.ca/
Fitflop UK http://www.fitflop.org.uk/
Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.ca/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-canada.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoraofficialsite.us/
Mont Blanc Fountain Pen http://www.mont-blancpens.us/
Michael Kors Outlet http://www.michaelkors-bags.us/
Fitflop http://www.fitflopsandals.us/
Adidas Outlet http://www.adidascanadashoes.ca/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Birkenstock UK http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
MCM Wallet http://www.mcmbags.us/
Pandora Bracelet http://www.pandorarings.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.org.uk/
Fred Perry Polo http://www.fredperry.us.org/
Skechers Boots http://www.skechersoutlet.us/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Nike CA http://www.nikeairmaxca.ca/
Vans Canada http://www.vanscanada.ca/
Balenciaga Trainers http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.ca/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Yeezy Boost http://www.yeezytrainers.co.uk/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Ralph Lauren USA http://www.ralphlaurenusa.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
The North Face http://www.northfacejacket.us.org/
Fila Sneakers http://www.filacanada.ca/
Five Finger Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Jordan 11 http://www.jordan-11.us/
Asics Gel Nimbus http://www.asicscanada.ca/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Golden Goose Trainers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
New Balance Women http://www.newbalanceshoes.us/
Vans Old Skool http://www.vansoldskool.org.uk/
Harden Vol 3 http://www.hardenvol3.us/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.org/
Mulberry Handbags http://www.mulberryhandbags.us/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstock-sale.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Kate Spade Bags http://www.katespadecanada.ca/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
Ralph Lauren Dresses http://www.ralph-laurencanada.ca/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
Converse Shoes http://www.converses.us/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Fila Shoes http://www.filashoes.co.uk/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
Coach http://www.coachbagsoutlet.us/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengooses.us.org/
Supreme Sweatshirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Clarks UK http://www.clarksshoes.org.uk/
Yeezy 750 http://www.adidasnmdwomens.us/
Giuseppe Zanotti Heels http://www.giuseppeshoes.us.org/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstockoutlet.us/
Cartier Love Bracelet http://www.cartier.us.org/
Salomon Running Shoes http://www.salomon.in.net/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.com/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.us.com/
Karen Millen Sale http://www.karenmillendresses.co.uk/
Karen Millen Outlet http://www.karen-millen.us/
Coach Wallet http://www.coachbags.co.uk/
Adidas Yeezy Boost 350 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Balenciaga Bags http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Ferragamo Shoes http://www.ferragamo.in.net/
Asics http://www.asicsoutlet.us/
Birkenstock Canada http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Ecco http://www.eccoshoessandals.us/
Goyard Tote http://www.goyard-bags.us/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Converse High Tops http://www.converse-uk.co.uk/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Nike Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Longchamp Bags http://www.longchampbags-outlet.us/
Longchamp http://www.longchampbackpack.us/
Ralph Lauren Polo Shirts http://www.ralphlauren-polo.us/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoraus.us/
Coach Handbags http://www.coach-bags.us/
Balenciaga http://www.balenciagashoes.ca/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
Burberry Belt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Curry 6 http://www.curry5.ca/
Coach Purses http://www.coachbags.us/
Christian Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Giuseppe Zanotti Trainers http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Toms Boots http://www.toms-shoes.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
Champion Hoodie Canada http://www.champion-canada.ca/
Swarovski Jewelry http://www.swarovskijewelry.us/
Fila http://www.fila.in.net/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Longchamp http://www.longchamp-canada.ca/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
Off White Shirt http://www.off-white.us.org/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstocksandalssale.us/
Jordan Shoes http://www.jordan11.org.uk/


nice article - 2019. november 2., Szombat 07:42

Great tips and very easy to understand. This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my blog. And this is Pictaram Online Instagram User Posts and Story web viewer.


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK