=

Itt kereshet szakembereink között.


KÉRDEZZEN TŐLÜNK

Pszichológushoz járni - 5 gyakori tévhit
CZECZ FRUZSINA
CZECZ FRUZSINA
- 2017. 03. 08. 14:46

timthumb (51).jpg

 Beszélgetni a barátaimmal is tudok, a lelki problémáimat pedig megoldom egyedül. Nem kell nekem pszichológus.

 Tulajdonképpen egész nap beszélgetünk, otthon és a munkahelyen egyaránt. Szerencsés esetben a szüleinkhez, testvéreinkhez, párunkhoz vagy barátainkhoz tudunk fordulni, ha gondunk van. Ők azonban hozzánk közel álló emberek, akarva-akaratlanul is szubjektív véleményt mondanak rólunk, elfogultak, belevonódnak a helyzetbe. A pszichológus azonban egy olyan semleges és pártatlan szakember, aki biztosan objektíven tud szemlélni minket. Nem szimpatizál senkivel jobban, mint másokkal, nincsenek olyan közös emlékei velünk, amik befolyásolhatnák érzelmeit. Így meg tudja őrizni függetlenségét, és valós segítséget nyújthat. 

Természetes és elfogadott, hogy a testi panaszainkkal orvoshoz fordulunk, hiszen egyedül senki nem tudja kezelni a vakbélgyulladását, bokatörését vagy látása romlását. Ugyanez elmondható a lelki problémák megoldására is: miért kellene egyedül megküzdenünk velük, ha segítséget is kérhetünk? Sokszor éppen az okoz nehézséget, hogy csak egy helyben körözünk egy kérdés körül. Lehet, hogy mindig hasonló megoldásokkal próbálkozunk, mindenkit végigkérdeztünk a bizalmasaink közül, de egyik tanács sem vált be. A pszichológus kérdéseivel, felvetéseivel és visszajelzéseivel új megvilágításba kerülhet minden.


Konkrét tanácsot szeretnék hallani a pszichológustól, de nem kapok

Egy pszichológusnál talán az egyik leggyakoribb kérdés valóban ez: „Mondja meg, mit tegyek! Ön mit csinálna az én helyemben?” Erre azonban nem tud válaszolni a szakember. Senki ne várja, hogy az első alkalom után megkapja receptre felírva a teendőket, és máris jobbra fordul minden. Ehelyett egy hosszabb, ám izgalmasabb és tartalmasabb utazásban vehet részt az, aki gondjaival felkeres egy pszichológust.  Az ülések alkalmával a terapeuta rávezeti kliensét a megoldásra, együtt keresik meg a probléma gyökerét és a lehetséges válaszokat is. „Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni” – tartja a mondás. A pszichológus e szerint az elv szerint dolgozik, így hosszú távon sikeres lesz a kliens, nem csak egy adott helyzetben. 

A pszichológus csak ül és hallgat


Ha a kliens hosszan beszél, akkor valóban annyi látszik a pszichológus munkájából, hogy ül és csöndben bólogat. A szellemi munka és a koncentráció nem látványos tevékenység, ám a jól megfogalmazott kérdésekből érződik a fontossága. Mialatt a kliens elmeséli a történetét, a pszichológus folyamatosan gondolkodik, hogy mivel lendítheti őt előre, hogyan segítheti. Megjegyzi az apró részleteket, figyel a nonverbális kommunikációra, hiszen ezek is fontos részei a beszélgetésnek. 

Nem érzem, hogy haladunk, én gyorsan szeretnék megoldást találni.

A terápia ideje számos tényezőtől függ. Elsőként attól, hogy a terapeuta milyen módszerrel dolgozik. A pszichoanalízis folyamata több évig is tarthat, míg a kognitív-viselkedésterápiák akár néhány hét után véget érhetnek. Természetesen az sem mindegy, hogy milyen problémával fordul valaki pszichológushoz. Bizonyos kérdések megválaszolásához egészen a kora gyermekkorig vissza kell nyúlni, míg egy kisebb, aktuális probléma gyorsabban megoldható. Érdemes figyelembe venni még egy tényezőt. Attól, hogy a kliens nem érzi, hogy haladnának, a terápia működik. Minden ülés alkalmával elgondolkodtató témákat érintenek, és egy idő után már magától meglátja az összefüggéseket, párhuzamokat.

Pszichológushoz csak a beteg emberek járnak.  


A pszichológusi szoba nem összekeverendő a pszichiátriai osztállyal. Pszichológusokkal az élet számos területén találkozhatunk, az óvodától az olimpiai edzőtáborig a legkülönfélébb helyeken alkalmazzák őket. A többségnek azonban a magánrendelés jut eszébe, ha pszichológusra gondol. Gyakran összesúgnak annak a háta mögött, akiről kiderül, hogy lélekgyógyászhoz jár, holott ezzel nagyon sokat segít önmagának. Komoly fejlődésen megy keresztül valaki a pszichológusnál töltött ülések során, jobban megismeri önmagát, és hatékonyabban tud majd mozogni a világban. Erre az egészséges és sikeres embereknek is szükségük van, akik nem feltétlenül terápiás céllal keresik fel a szakembert.

A blogbejegyzést CZECZ FRUZSINA pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!


Hozzászólások:

magaret - 2019. május 18., Szombat 07:37

Jordan 11 http://www.jordan11.org.uk/
Michael Kors Bags http://www.michaelkors-bags.us/
Pandora Bracelet http://www.pandoracanadarings.ca/
Off White Hoodie http://www.offwhites.us/
Pandora Jewelry http://www.pandorajewelrystore.us/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Karen Millen UK http://www.karenmillendresses.co.uk/
Converse Shoes http://www.conversecanada.ca/
Adidas http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Five Finger Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Burberry Shirt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Pandora Jewelry Official Site http://www.pandora.in.net/
Swarovski http://www.swarovskijewelry.us/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Karen Millen Sale http://www.karen-millen.co.uk/
Longchamp Outlet http://www.longchampbags-outlet.us/
Giuseppe Zanotti Sale http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Goyard http://www.goyard-bags.us/
A Bathing Ape http://www.bapehoodie.co.uk/
Curry 5 http://www.curry5shoes.us.org/
Longchamp Handbags http://www.longchampbackpack.us/
Mizuno Golf http://www.mizunoshoes.org/
Jimmy Choo http://www.jimmychooheels.us/
Pandora Charms http://www.pandoraus.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Pandora http://www.pandoras.us/
Asics Running Shoes http://www.asicscanada.ca/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-720.us/
Christian Louboutin Heels http://www.redbottomsshoes.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Nike Air Max 270 http://www.airmax-270.co.uk/
Asics Gel http://www.asicsoutlet.us/
Champion Hoodie http://www.championsweatshirt.us.com/
Bape Hoodie http://www.bapeshirt.us/
CK Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Mulberry Bayswater http://www.mulberryhandbags.us/
Bape Clothing http://www.bape.org.uk/
Fitflops Clearance http://www.fitflopsandals.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven.us.com/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Kate Spade http://www.katespadebags.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Balenciaga Bags http://www.balenciagasneakers.us/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
Fitflop Sandals http://www.fitflop.org.uk/
Vans Slip On http://www.vansshoesoutlet.us/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven-canada.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
MCM Bags http://www.mcmbags.us/
Nike Air Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Pandora Charms http://www.pandoracanadas.ca/
Nike KD http://www.kd-11.us.org/
Jordan Shoes http://www.jordanshoes.ca/
Vans Shoes http://www.vansslipon.us/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Lebron Shoes http://www.lebron16.ca/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Cartier Love Ring http://www.cartier.us.org/
Fitflop http://www.fitflopshoes.us/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Supreme Shirt http://www.supremeshirt.us/
Coach Outlet http://www.coachbags.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoraofficialsite.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstockoutlet.us/
Lebron 16 Shoes http://www.lebron-16.us.org/
Balenciaga http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Converse http://www.converses.us/
Nike Canada http://www.nikeairmaxca.ca/
Adidas Canada http://www.adidascanadashoes.ca/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
Asics Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Skechers Shoes http://www.skechersoutlet.us/
Clarks Sandals http://www.clarksshoes.org.uk/
Yeezy Shoes http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Supreme T Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Converse UK http://www.converse-uk.co.uk/
Yeezy Boost http://www.yeezytrainers.co.uk/
Supreme Canada http://www.supreme-canada.ca/
Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-polo.us/
Vans Old Skool http://www.vansoldskool.org.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Salomon http://www.salomon-boots.us/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Red Bottoms http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
North Face Vest http://www.northfacejacket.us.org/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.ca/
Fjallraven http://www.fjallravenkanken.us.com/
Yeezy 500 http://www.adidasnmdwomens.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Pandora Charms http://www.pandorarings.us/
Bottega http://www.bottegavenetas.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanada.ca/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Vans Shoes http://www.vanscanada.ca/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Louboutin Trainers http://www.louboutintrainers.co.uk/
KD 10 http://www.kd11.ca/
Fila Shoes Womens http://www.fila.in.net/
Goyard http://www.goyardcanada.ca/
Off White http://www.offwhitecanada.ca/
Supreme Clothing http://www.supremes.us.org/
Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Hydro Flask 32 OZ http://www.hydro-flask.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Longchamp Purse http://www.longchamp-canada.ca/
Hydro Flask Sale http://www.hydroflask.us.org/
Adidas Shoes For Men http://www.adidas-outlet.ca/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Zanotti http://www.giuseppeshoes.us/
Salomon http://www.salomons.us/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Vibram Shoes http://www.vibram.us.org/
Bvlgari Necklace http://www.bvlgaris.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Karen Millen Tops http://www.karen-millen.us/
Nike Air Max 270 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Coach Purses http://www.coachbags.ca/
Supreme Shirt http://www.supremehoodie.co.uk/
Off White Shoes http://www.off-white.us.org/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Golden Goose Sneakers Sale http://www.goldengooses.us.org/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstock-canada.ca/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkorspurse.us/
New Balance Mens http://www.newbalanceshoes.us/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoosesneakers.ca/
Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
Champion Sweatshirt http://www.championhoodie.co.uk/
Ecco Mens Shoes http://www.eccoshoessandals.us/
Coach Outlet http://www.coach-bags.us/
Coach Bags http://www.coachbagsoutlet.us/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Curry 5 Shoes http://www.curry5.ca/
Adidas Stan Smith http://www.adidasboost.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Suicoke Sale http://www.suicoke.us/
Balenciaga Bags http://www.balenciagashoes.ca/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxoutlet.us/


Szólj hozzá:

KÉRDEZZEN TŐLÜNK